Čeští blogeři radí, jak ušetřit při cestování: 7 nejlepších triků

Naposledy aktualizováno: 26. října, 2019

Chtěli byste stále cestovat stejně jako blogeři, které sledujete, ale myslíte si, že na to nemáte peníze? Přečtěte si ty nejlepší triky, jak ušetřit při cestování peníze, které používají známí čeští cestovatelé a influenceři.

1) Cestujte s příručním zavazadlem a neplaťte více, než musíte

,,Ráda cestuji jako dobrovolník, což je pak za úplně minimální náklady. Jinak cestuji zásadně s příručním zavazadlem, ušetřím tak za odbavený kufr. Zjišťuji si předem informace o místní dopravě, tipy, co, kde a jak levně pořídím, nakoupím, kde se levně najím. Většinou tak přijedu plně připravená a ušetří mi to spoustu času i peněz.”

Markéta (Travel with Blondie) je česká blogerka, youtuberka  a podnikatelka, která procestovala velký kus světa. “Cestování mi obrátilo život naruby, nyní je mým koníčkem i prací.” Pokud cestujete na Zéland nebo do tropů, podívejte se na její blogYoutube, Instagram a Facebooku.

2) Nebojte se kempovat

“Mám několik triků, které se mi na cestách osvědčily, abych co nejvíce ušetřila. První je samozřejmě ubytování – pokud cestujete v létě, skvělým způsobem, jak ušetřit za ubytování je kempování. Případně se nebojte také kontaktovat někoho z lokálních lidí přes couchsurfing a domluvit si pár nocí na přespání. Dalším způsobem, jak lze ušetřit, je samozřejmě jídlo. Pokud jsem někde na delší dobu, vyhýbám se restauracím a raději jídlo pořizuji v supermarketu.

Teru Menclová, cestování

Teru Menclová je fotografka a travel blogerka s velkou vášní pro outdoorové destinace. Je známá svými epickými cestovatelskými fotografiemi, které doplňuje na svém blogu o cestovatelské tipy a rady pro fotografy. Inspirujete se na jejím Instagramu a projděte si blog, pochopíteproč Teru patří mezi české cestovatelské hvězdy.

3) Drž krok se svou peněženkou

Velmi se mi odsvědčilo „držet krok” s peněženkou – takže si všechno píšu a mám tím pádem pod kontrolou svoje výdaje. No a potom samozřejmě ubytování. Spaní v hostelech nebo couchsurfing je nejen levnější ale daleko záživnější varianta ubytování na kterou nadám dopustit! Jinak mi nepřijde že bych na něčem šetřil:) Jídlo si užívám a nekupuju si žádný blbosti.”

Cestology Kryštof cesta kolem světa za 50 tísíc
Kryštof Paleta je významný český bloger a Youtuber, který je momentálně na cestě kolem světa. Ale ne ledajaké. Rozhodl se, že svět obletí pouze s 50 tisíci Kč na kontě. Pokud chcete sledovat, jak se mu daří, mrkněte na jeho YoutubeFacebook, Instagram,nebo blog.

Kryštof používá aplikaci Spendee pro sledování výdajů. Chtěli byste ji vyzkoušet? Máme pro vás 3 měsíce Spendee Plus zadarmo, stačí se registrovat a použít promo kód “SpendeeOdLoudacku”. (My z toho nic nemáme :))

4) Bydlete a jezte zadarmo

WWoofujte! Přestože byste neměli dobrovolničit pouze z toho důvodu, abyste ušetřili, tento typ práce v zahraničí opravdu přinese vaší peněžence odpočinek. Za pár hodin pomáhání dostanete jídlo na celý den, hezký pokoj, neomezenou Wi-Fi, teplou sprchu a pračku. Kdo by tohle na cestách nebral?”
Česká travel blogerka

“Jsem rádoby cestovatelka a instagramerka” Pokud jste na Instagramu a chcete někoho sledovat z českých cestovatelů, přidejte si Janču Ščamburovou ( @withthebagonmyback).Baví nejen svými nádhernými fotografiemi, ale i jedinečným humorem.

5) Jezděte nočními autobusy!

Jižní Amerika může vyjít na dost peněz, pokud budete přelétat mezi státy. Fungují zde ale výborně noční autobusy, které vás dostanou do všech koutů těchto zemí. Nejlepší na tom je, že se krásně vyspíte a i najíte, jelikož jsou na to připraveni, tudíž velmi pohodlné, někteří mají sedačky jako postele. A pokud v Jižní Americe pojedete i přes den, doopravdy toho hodně uvidíte. Můj poslední tip je i brát všechno s klidem a raději pomalu, než to přetáhnout.

Slavné české blogerky

Aneta (ejnets.com) je česká blogerka, která projezdila Evropu low-cost. “Píšu především o životě v Lisabonu a low-cost cestování. Teď jsem se vrátila ze čtyřměsíční cesty po Jižní Americe, kde jsem dělala i měsíc dobrovolníka. Nemám ráda škatulkování lidí, ale vždycky jsem chtěla být bohém a mam takový pocit, že se mi to splnilo.” Pokud se chystáte do Jižní Ameriky, Anety blog a Instagram bude váš nejlepší přítel. 

6) Cestuj pomalu a využívej chybové tarify

“Travel hacků využívám celou řadu. Létám převážně s chybovými tarify, neboť mi nezáleží na datu odletu díky práci copywriterky na volné noze. Ovšem za největší hack považuji slow traveling (pomalé cestování), kdy mohu na místě snáze vyjednávat o cenách za bydlení i pronajmutí auta. Můj hack tedy zní: “Staňte se digitálními nomády a cestujte pomalu.”
cestovatelky

Hanka je digitální nomádka, která se živí copywritingem. Na svém blogu Na nomádské stezce píše o cestování a vydělávání online. “Hanka je cestovatelka s propiskou v ruce, neboť psaní ji živí na cestách.” Podívejte se na její blog a Youtube.

7) První přemýšlej, a pak teprve jednej

“Za vodu neplatíme, čerpáme ji čerstvou z přírodních pítek či pump. Potraviny kupujeme často v akci a vaříme si z nich sami. Naučili jsme se přijímat to, co nám dává příroda nebo to, co dostaneme od jiných. Vyhýbáme se parkovištím a placeným silnicím. Chodíme pěšky. A hlavně ničím neplýtváme. Náš cestovatelský hack je PŘEMÝŠLET a pak až jednat.

Eagles na cestách
Říkají si EAGLES a milují cestování ve svém domově na kolech, kterému říkají Vítek.  “Zatímco čtete tyto řádky, my poznáváme krásy Evropy.” Mrkněte na jejich blog, kde se dozvíte, jak šetří na cestách, nezapomeňte se podívat i na jejich FacebookInstagram a Youtube.

Děkujeme za přečtení ❤️ Ahoj, jsme Lukáš a Lucka a už pět let cestujeme po celém světě. Blogujeme, fotíme a živíme se online jako digitální nomádi. Cestování nás neskutečně baví a pomáháme ostatním ke skvělým cestovatelským zážitkům. Nechte se námi inspirovat k dalším cestám a dostávejte pravidelně ty nejlepší tipy a triky pro pohodlné cestování. Přidejte se k 1000+ lidem, kteří dostávají naše exkluzivní e-maily!

8 DŮVODŮ, PROČ SE PŘIHLÁSIT