Vybavení, které na cestách používáme každý den

Cestujeme na plný úvazek a tak sebou taháme všechen svůj majetek. Co všechno potřebujeme k tomu, abychom mohli tvořit videa, pořizovat fotografie a spát mimo hotely? Přečtěte si, jaké vybavení používáme každý den a proč se bez něj neobejdeme.

 

vybaveni digitalnich nomadu

1) Fotografování a videa

DJI Mavic Pro

Kde koupit: ČR
 Profesionální dron od těch nejlepších inženýrů, co drony dělají. Je malý, skladný (a skládací!) a bez problému se vejde do batohu i s ostatními věcmi. Na ovladači vidíme obraz až na 7 kilometrů na natáčí i fotí do 4K kvality. Naše nejnovější hračka sice stála dost peněz, ale stála 100% za to! Doporučujeme dokoupit náhradní baterku a přistávací nožičky.dji mavic pro dron

Canon 6D s objektivy 28mm a 40mm

Kde koupit: ČR / Kanada
Pořádný fotoaparát na pořádné fotky. Není to žádné lehké pírko a zabere půlku batohu, ale je to náš nástroj pro pořizování fotografií číslo jedna. Společně s objektivem 28mm, který používáme na široké záběry a 40mm na portréty, jde o nepostradatelnou součást každého našeho výletu nebo vycházky.

GoPro Hero 5

Kde koupit: ČR / Kanada

 

Malá kamerka, kterou dnes natáčíme všechna videa. Občas jí někam zašantročíme a rychle se vybíjí, tak máme vždy po ruce powerbanku.
 gopro hero 5

Iphone 6s a 6s Plus

Kde koupit: ČR / Kanada
Malý pro Lucku, velký pro Lukáše. Klasika od Applu, na kterou jsme zvyklí. Ale pozor! Ve větším teple se přehřívá a vybíjí (třeba na Havaji), ve velké zimě mrzne, seká se a vybíjí (třeba v Kanadě). Takhle přes noc v autě se může vybít klidně ze 100 % na nulu.

2) Ostatní elektronika

Fitbit Charge 2

 

Kde koupit: ČR / Kanada
Fitbitem měříme všechny naše kroky, spánek i srdeční tep při cvičení tak, abychom ze sebe dostali maximum a zároveň se pořád cítili co nejlépe.
 fitbit charge 2

MacBook Air

 

Kde koupit: ČR / Kanada

 

Naše nejpoužívanější zařízení vůbec. Každý máme svůj a nedáme na Airy dopustit!

macbook air haleakala loudavym krokem

Externí disk LaCie Porsche Design

 

Kde koupit: ČR / Kanada

 

Ne vždy máme po plném dni natáčení a fotografování chuť hned všechny záběry zpracovat a proto musíme mít úložistě, kam vše odkládat. Osvědčil se nám nerozbitný disk LaCie, kde máme pohodlných 1000 GB pro všechna naše média.
lacie porsche design 1tb

3) Úložné prostory / batohy

Batohy Herschel

 

Kde koupit: ČR / Kanada

Na běžné denní nošení všech našich věcí máme Herschel. Dobře sedí na zádech, mají příhodnou přední kapsu, jsou šik a hlavně – je to kanadská značka! 🙂
batohy herschel

Krosny

 

Kde koupit: ČR / Kanada

 

 Často se vydáváme na celodenní tůry, kam si bereme všechno od jídla, foťáku, drona až po stan a karimatky. Na to potřebujeme pořádně velké krosny s dobrou oporou pro záda. Máme přesně tyhle, v ČR si pak vyberete zde.krosna batoh haleakala

4) Kempování

A když vyrazíme na dvou a vícedenní treky do divoké přírody, neseme si s sebou vše, co potřebujeme ke stanování a vaření, kompletní elektroniku (aby nám jí někdo neukradl z auta) a lékárnu.

Mini vařič na plyn

 

Kde koupit: ČR / Kanada

 

Vejde se i do malé kapsy a funguje na jednorázové propan-butanové kartuše, které koupíte v každém větším obchodě. Takový, jako máme my, můžete pořídit i v ČR.

mini varic na plyn

Stan

 

Kde koupit: ČR / Kanada

 

Tady jsme si museli dát pozor na výběr velikosti. Máme stan pro 3 osoby, protože do menšího bychom se s krosnami prostě nenacpali. Náš je koupený v kanadském obchodu Canadian Tire, obdoba stanů od Coleman. V Čechách koupíte tady.

stan outbound havaj

Antialergický cestovní povlak

Kde koupit: ČR
Nanotechnologický antialergenní cestovní povlak na polštář, který roztoče nepustí ven ani dovnitř. Sen všech alergiků. 🙂

antialergicky polstar nanospace

Spacáky

 

Kde koupit: ČR / Kanada

 

 Lehké letní spacáky do 10 stupňů Celsia nám bohatě stačí i na Kanadu a Aljašku (tedy pokud zrovna venku nesněží).

Outdoorové nádobí

 

Kde koupit: ČR / Kanada

 

Na náš set mini pánvičky, hrnce, dvou plastových hrnečků a plastového nádobí nedáme dopustit. Lukáš sice plastové příbory už rozlámal, ale připisujeme to spíš jeho nešikovnosti (nakoupili jsme nerez). Široký výběr v ČR má taktéž 4camping.