...

Vybavení na cestování

vybaveni digitalnich nomadu

Cestování při pracování on-line je podle nás nejlepší způsob, jak svojí nezávislost na konkrétním místě zužitkovat. Má to ale velké mínus, kromě běžné cestovatelské výbavy s sebou vozíme spoustu elektroniky, která zabírá zhruba padesát procent našich úložných kapacit.

Sami se divíme, kolik toho uvezeme! Ale u každého kusu výbavy máme jasný důvod, proč ho máme. A protože víme, jak moc nám ostatní cestovatelé podobnými seznamy pomáhají, rozhodli jsme se i my sepsat, s čím vším pracujeme.

 

1) Elektronika, kterou používáme každý den

MacBook Pro 13“ 2017

 • Oba dva máme MacBooky a tak to i zůstane.

Macbook Pro na cesty

iPhone XS a iPhone 6s

 • iPhony jsou pro nás především pracovní nástroje, ale iPhone XS je naše primární zařízení pro pořizování rychlých fotek na cestách. Portréty zvládá lépe, než náš Huawei.

iPhone XS na cesty

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro na cesty

 • P20 Pro máme pro testování našich webů a projektů na jiném systému, než je iOS a macOS. Zároveň jsme nadšení z trojitého fotoaparátu, který je pro noční focení mnohem lepší, než iPhone XS.

Bezdrátová sluchátka Beats Solo3

Beats Solo 3 na cesty

 • Sluchátka jsou při cestování vlakem, letadlem i autobusem nepostradatelnou záležitostí. Zároveň je používáme ve chvílích, kdy je v okolí rušno, ale my se potřebujeme soustředit. Typicky nás se sluchátky na uších uvidíte v kavárně.

iPad

iPad na cesty

 • Ultimátní nástroj pro učení na cestách. Knihy s sebou totiž nevozíme a do Kindlu se ekonomie nahrát nedá. Teď už máme iPad spíš na sledování Google Analytics a Netflixu. Slouží nám také jako záložní stroj pro psaní, proto k němu máme i hardwarovou klávesnici.

FitBit Charge 2

Fitbit Charge 2 na cesty

 • Co se týče našeho zdraví, jsme trochu nerdi. Proto máme každý na ruce Fitbit Charge, na kterém máme nastavené denní cíle. Měříme cvičení, tep i spánek a vylepšujeme svoje statistiky.

Kindle Paperwhite

Kindle Paperwhite na cesty

 • Na cesty se knihy vozit nedají, ale Kindle se vejde všude. Za knihy utrácíme pořád stejně peněz, ale už se nám nerozrůstá knihovna. Jenom ta virtuální.

 

2) Technika pro fotografování a natáčení

 

Dron DJI Mavic Pro

dji mavic pro dron

 • Skladný dron, s kterým není problém odletět dva kilometry daleko při zachování kvality obrazu.

Fotoaparát Fujifilm X-E3

Fujifilm X-E3, fotoaparát na cesty

 • Po dlouhých letech, kdy jsme byli věrní Canonu (poslední vlastněný model 6D), jsme přešli na bezzrcadlovku. Je lehčí a skladnější, i když se Lucka musela smířit s jiným stylem focení a spoustou tlačítek, které jí přijdou zbytečné. 😀

GorillaPod

Gorillapod Joby je ideální na cestování

 • Perfektní stativ pro náš Fujifilm. Připevnit se dá na cokoliv a má otočnou hlavici. Stativ GorillaPod jsme už vyzkoušeli i na pouliční lampě.

Mikrofon Zoom H2N

Mirofon na cesty Zoom H2N

 • Natáčíme rozhovory, děláme voiceovery a občas publikujeme audionahrávky (třeba meditaci). Mikrofon Zoom je pro nás v této cenové kategorii pořád nejlepší řešení, je to univerzálnější, ale profesionální mikrofon.

 

3) Batohy a krosny, bez kterých se neobejdeme

 

Batohy Bagind

Batoh Bagind

 • Batohy od Lukáše Matějčka jsou vyráběny v Indii z kozí kůže. Je to ten typ batohů, který si koupíte jednou za život a na celý život.

Krosny Osprey

Krosny Osprey

 • Krosen jsme už vyzkoušeli několik, včetně amerických a kanadských značek, nejvíce nám ale vyhovují Osprey. Lukáš má Osprey Kestrel 68 a Lucka Kyte 66.

 

4) Vychytávky, které máme vždy s sebou

 

Láhev na vodu

 • Láhev na vodu je základní vybavení každého cestovatele. Největší radost máme vždy na letišti, když si proneseme do odbaveného prostoru prázdnou lahev a naplníme si ji v pítku, protože ostatní si kupují tu samou vodu za spoustu peněz.

Rozdvojka s nástavci

 • Kostku PowerCube jsme objevili zhruba před dvěma lety. Jednu už jsme rozbili, druhá s námi zatím procestovala desítku zemí. Díky nástavcům ji můžeme použít úplně všude a dva USB porty na boku přijdou vhod.

Nafukovací polštářek do letadla a autobusu

 • Nemůžeme s sebou vozit nákrční polštářky, i když je máme rádi. Máme proto nafukovací verzi, která má ve vyfouknutém stavu velikost větší švestky.

Externí nabíječka

 • Osvědčenou značkou je pro nás Ravpower. Je to snad jediná nabíječka, která nám vydržela déle než rok.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

Cestovatelské tipyVybavení na cestování

O autorovi

Lukáš Konečný
Lukáš Konečnýhttps://www.lkmedia.cz
Jsme duší markeťák, miluji hory a procestoval jsem desítky zemí světa. Na tomto blogu pro vás tvořím obsah z tématických oblastí, které jsou mi velmi blízké: o cestování, marketingu, financích a zdraví.

Nejnovější články na blogu