...

Dubaj dovolená: 30 skvělých tipů, co vidět + tipy na rodinné hotely

V Dubaji jsem byla už několikrát, naposledy i napůl pracovně s nanoSPACE na světovém Expu na konci prosince, takže jsme zde viděli i nezapomenutelně monstrózní ohňostroj během Silvestra. Pojďme se podívat na to, co všechno lze dělat a vidět v Dubaji, kde se nejlépe ubytovat i na co si dát při návštěvě pozor.

Obsah článku

Pro koho je vhodná dovolená v Dubaji

Dubaj je skvělou destinací pro všechny milovníky luxusu, moderní architektury a tepla. Dovolená v Dubaji je ideální volbou pro ty, kteří hledají dovolenou na pláži v luxusních hotelech se skvělou gastronomií. Tento rozvíjející se emirát ve Spojených arabských emirátech se stává jedním z nejoblíbenějších turistických destinací na světě.

Dubaj – dovolená u moře v říjnu

Historie Dubaje – z malé rybářské vesnice moderní metropolí

Historie Dubaje sahá až do 19. století. První zmínky o Dubaji pocházejí z roku 1800, kdy osada s pevností byla stále považována za ománskou výspu. Tehdy byla oblast Spojených arabských emirátů pouhým seskupením kmenů a nebyla nikterak zorganizována.

Na přelomu 19. a 20. století se Dubaj stal britskou závislostí spolu s dalšími státy v oblasti. Celá oblast se tehdy nazývala Trucial Coast. V průběhu 20. století došlo k významnému rozvoji infrastruktury v Dubaji, což zahrnovalo rozšíření elektřiny, stavbu prvního hotelu a letiště.

Rychlý růst Dubaje pokračoval i v novém tisíciletí. V roce 2009 bylo otevřeno dubajské metro a v roce 2010 byl dokončen mrakodrap Burj Khalifa, nejvyšší budova a umělá stavba na světě. Díky vynalézavosti a ambicích se Dubaj proměnil z malé rybářské vesnice v jednu z nejikoničtějších metropolí světa.

Burj Khalifa
Burj Khalifa

Dubaj počasí: Kdy vyrazit do Dubaje

V podstatě je možné navštívit Dubaj celoročně, ale ideálním obdobím pro návštěvu je mezi koncem podzimu a začátkem jara, tedy od konce října do začátku dubna. V těchto měsících jsou teploty vzduchu příjemných 25 °C až 32 °C a můžete se těšit na mírnější podnebí, které vám umožní prohlížet si město a jeho památky.

Pokud plánujete svou dovolenou spíše na léto, připravte se na vyšší teploty. Letní sezóna trvá od konce května do září, kdy denní teploty mohou snadno dosáhnout až 40 °C. Toto období je vhodné pro opravdové milovníky horka. To třeba my nejsme. 😁

Jaký je Silvestr v Dubaji?

Pokud jde o Silvestr v Dubaji, věřte, že to je nezapomenutelný zážitek. Nikdy jsem nezažila tak megalomanskou oslavu jako právě ve Spojených arabských emirátech. Je to dáno tím, že se sem sjíždějí ti nejznámější dýdžejové světa a v Dubaji bydlí řada miliardářů a celebrit.

Chcete-li jedním slovem označit silvestrovské oslavy v Dubaji, bylo by to slovo pompézní. Stejně takový je i slavný ohňostroj u Burj Khalifa. Ačkoliv nejsem žádný velký fanda ohňostrojů (máme dva psy), musím uznat, že to bylo opravdu nádherné.

Silvestr v Dubaji
Silvestr v Dubaji

Levné letenky do Dubaje: Kde hledat

Chcete navštívit Dubaj a hledáte levné letenky z Prahy? Určitě si přečtěte náš článek o tom, jak na levné letenky, ale tady je pár základních pravidel.

 • Nejlevnější letenky jsou vždy buď velmi s předstihem nebo těsně před odletem. Nemusí to být ale pravidlo.
 • Sledujte všechny letecké společnosti: Lety z Prahy do Dubaje nabízejí různé letecké společnosti, jako například Smartwings, Pegasus, Air Arabia a Fly Dubai. Využívejte všechny možné vyhledávače letenek, jako je KAYAK nebo Levné Letenky.org.
 • Na sezóně záleží: Nejlevnější letenky bývají obvykle k dispozici mimo sezónu, tedy květen – říjen.

Jak dlouho trvá let do Dubaje

Pokud jde o letiště, většina letů z Prahy přistává na mezinárodním letišti Dubaj (DXB). Let trvá zhruba 5-6 hodin a často do Dubaje létá i největší dopravní letoun Airbus A380.

Jak se pohybovat po Dubaji

V Dubaji máte několik možností dopravy, které vám umožní pohodlně se pohybovat po městě.

 • Jednou z nejoblíbenějších a nejpohodlnějších možností je metro, které vám umožní rychle a snadno se dostat do různých částí města. Metro je čisté, moderní a klimatizované, což oceníte zejména v horkých dnech.
 • Další možností jsou autobusy, které mohou být na některých trasách výhodnější než metro.
 • Nejdražší ale v některých případech nejpohodlnější jsou taxíky. Taxíky jsou dostupné téměř kdekoli ve městě, takže vždy můžete najít dopravu, když ji potřebujete.
 • Na některá místa je nejpohodlnější se dostat trajektem.

Dovolená v Dubaji: Tipy na nejlepší hotely

Každému vyhovuje něco jiného, s malými dětmi oceníte all-inclusive, v páru možná něco klidnějšího a s kamarádkou budete chtít být v centru dění. Pojďme se podívat na oblíbené hotely v Dubaji a třeba si vyberete.

Nejslavnější dubajský hotel – symbol luxusu

Psát o hotelech v Dubaji a nezmínit ty, které jsou známé po celém světě a ubytovávají se tam celebrity a miliardáři – to zkrátka nejde.

Nejslavnějším hotelem je určitě Burj al Arab, který je známý svou ikonickou siluetou ve tvaru plachetnice. Tento šestihvězdičkový hotel je světoznánmým symbolem luxusu.

Burj Al Arab v Dubaji - neluxusnější hotel
Burj Al Arab v Dubaji – neluxusnější hotel

Luxusní hotely

Mezi luxusní hotely patří i Atlantis The Royal, kde za týden zaplatíte více než sto tisíc korun. Pokud si rádi dopřáváte kvalitní hotely, ale Atlantis The Royal pro vás není, mrkněte se na Five Palm Jumeira nebo Sofitel Dubai Jumeirah Beach.

Atlantis The Royal
Atlantis The Royal

Cenově dostupné hotely

Pokud sháníte levnější hotel, zkuste se podívat, zda bude volno v Royal Central Hotel and Resort The Palm, Rove La Mer Beach, Jumeirah nebo C Central Hotel and Resort The Palm.

Dubaj dovolená: C Central Resort Dubaj Hotel

Rodinné hotely v Dubaji: Ubytování pro rodiny s dětmi

Velmi populární pro rodiny s dětmi je Riu Dubai Beach Resort – All Inclusive či levnější GLOBALSTAY Holiday Homes.

30 tipů, co dělat a vidět v Dubaji

Nebudeme vám lhát, Dubaj je nejlepší na ležení na pláži nebo u bazénu s dobrým drinkem, knihou a jídlem. Pokud si ale chcete návštěvu Dubaje zpestřit, je tu co dělat. V následujících odstavcích se dozvíte o 30 tipů, co dělat a vidět v Dubaji.

Burj Al Arab
Burj Al Arab při naší první návštěvě v roce 2011

Moderní budovy, vyhlídky a zabávné aktivity v Dubaji

Pojďme se podívat na to nejdůležitější, co byste neměli přímo v Dubaji minout.

1) Burj Khalifa

Jedním z vrcholů návštěvy Dubaje je samozřejmě nejvyšší budova světa, Burj Khalifa. Z jejího více než 800 metrů vysokého vyhlídkového prostoru máte panoramatický pohled na celé město. Nezapomeňte se zastavit v okolních galeriích a obchodech. Vstupenky si můžete koupit předem pohodlně přes GetYourGuide, abyste nemuseli stát fronty.

2) Burj Al Arab

Dalším ikonickým symbolem Dubaje je luxusní hotel Burj Al Arab který je považován za jeden z nejexkluzivnějších hotelů na světě. Bohužel ho můžete navštívit jen pokud patříte mezi hosty nebo máte rezervaci v restauraci či jdete na speciální exkurzi, kterou si můžete koupit například přes GetYourGuide.

3) Dubai Mall

Nákupní eldorádo zažijete v Dubai Mall, jednom z největších nákupních center světa. Pokud milujete nakupování, je to místo, kam jít. I když vám musím říct, že na nás to bylo trochu moc. Je zde kolem tisíce obchodů a více než 200 restaurací a kaváren. 😁

4) Dubajská fontána

Nebyl by to správný výlet do Dubaje, kdybyste se nedošli podívat na fontánu, která je známá největším choreografovým systémem fontán na světě a tím, že stříká vodu do 152 metrů v rytmu hudby. V jeden moment dokáží trysky vypustit neuvěřitelných 83 tisíc litrů vody. Určitě tuto show musíte vidět, ale musíme vás upozornit na jednu věc: Bude tam opravdu hodně lidí.

Tato vodní show je zcela zdarma a probíhá každé odpoledne kromě pátku ve 13:00 a ve 13:30, v pátek ve 13:30 a ve 14:00 hodin. Nejlepší je to ale večer, kdy je show každých 30 minut od 18:00 do 22:00 hodin. Raději si před návštěvou zkontrolujte aktuální časy představení tady. Buďte chytřejší než my a vyhněte se davům a tlačenicím tak, že za příplatek budete sledovat představení z mola (lze koupit na GetYourGuide).

Fontána v Dubaji
Slavná fontána v Dubaji

5) Umělý ostrov Palm Jumeira

Palm Jumeirah je umělý ostrov situovaný v Dubaji, ve Spojených arabských emirátech. Byl postaven mezi lety 2001 a 2006 a je známý svým charakteristickým tvarem, který připomíná palmový strom, když je viděn shora​. Tento architektonický úspěch byl vybudován z rekultivovaného území a je součástí série umělých souostroví, která dávají Dubaji unikátní vzhled​.

Na umělém ostrově Palm Jumeirah najdete luxusní hotely i plážové kluby, restuarace, ale i Aquaventure Waterpark, Lost Chambers Aquarium, nákupní centrum Nakheel a mnoho dalších. Pokud chcete, můžete si udělat vyhlídkový let vrtulníkem nad umělým ostrovem nebo méně pompézní aktivitou je vylézt si na plošinu, odkud je na palmový ostrov výhled.

Různé aktivity najdete na GetYourGuide, který používáme pro vyhledávání výletů a vstupenek po celém světě (protože neplatíte nic navíc a je často spolehlivější než lokální online prodejci).

6) Dubai Frame

Dubai Frame, situovaný v Zabeel Parku v Dubaji, je pozoruhodná stavba sloužící jako vyhlídková věž, muzeum a památník. S výškou 150,24 metrů a šířkou 95,53 metrů je to největší rám na světě.

Architektura Dubai Frame připomíná obrovský obrazový rám, který „zarámuje“ pohled na starý a nový Dubaj, a metaforicky tak spojuje bohatou historii emirátu a jeho moderní současnost. jedné strany rámu můžete koukat na historickou část Dubaje a z druhé strany moderní městskou část.

Dubai Frame v Dubaji

7) Cayan Tower

Třída Sheikh Zayed Road je domovem mnoha pozoruhodných a vysokých budov. Mezi nimi je často opěvovaný Cayan Tower, což je mrakodrap o výšce 306 metrů s nápaditým zavěšeným průčelím, které je zároveň funkcí i formou. Tato budova je zajímavá nejen pro milovníky architektury, ale stojí za to ji vidět jako ukázku moderního designu a konstrukčních technologií.

Nejkrásnější pláže v Dubaji

Dubaj má i moc pěkné pláže, nejsou to sice Maledivy, ale moře je čisté, lemují je palmy a většinou jsou v blízkosti dobrého jídla a drinků. Co víc chtít? No třeba vodní sporty, naštěstí i na to se myslí na dubajských plážích. 😁

Nejkrásnější pláže v Dubaji

7) Kite Beach

Kite Beach je oblíbená zejména mezi kitesurfaři, ale také zde je možnost pronajmout si kajak či paddleboard a užít si vodní sporty. Navíc si zde můžete vychutnat výborné jídlo v okolních restauracích.

8) Jumeirah Beach

Jumeirah Beach je asi nejoblíbenější pláží v Dubaji, je čistá a lemují ji krásné palmy. To ale není hlavní důvod, proč ji turisté navštěvují. Je zde vynikající výhled na Burj Al Arab – hotel ve tvaru plachetnice.

9) Al Mamzar

Pokud hledáte pláž, kam vyrazit s dětmi, nejspíš si nakonec vyberete Al Mamzar Beach. Je tam i hřiště pro děti, můžete si zde pronajmout paddle board či jiné sportovní vybavení a nebo si zde udělat piknik. V okolí je také dostatek restaurací.

10) Sunset Beach

Máte raději klidnější místa? Sunset Beach je ideální volbou. Jak už z názvu asi tušíte, je známá svými úchvatnými západy slunce, které si můžete vychutnat přímo z pláže nebo z místních kaváren či restaurací. Odsud také máte krásný výhled na Burj Al Arab.

11) Dubai Marina

V oblasti Dubai Marina najdete veřejnou pláž s množstvím sprch a občerstvení. I proto tu bývá poměrně dost lidí, ale těm se na veřejných plážích nevyhnete.

Historická část města a muzea

I když působí Dubaj ultramoderně, najdete tam menší historickou část, kterou byste rozhodně neměli minout. Jen tak porozumíte tomu, odkud se zrodila dnešní Dubaj.

Historická část Dubaje
Historická část Dubaje

12) Al Fahidi

V srdci rušného a moderního Dubaje leží klidná oáza minulosti, známá jako Al Fahidi Historical Neighbourhood. Tato malebná čtvrť je ideální místo pro nasání atmosféry o historie a kultuře regionu.

Procházením úzkých, klikatých uliček lemovaných tradičními barastickými domy z bahenních cihel budete mít pocit, jako byste byli přeneseni do doby před několika stoletími. A nebo do jiné země. 😁Al Fahidi je místem, kde můžete uniknout z frenetického tempa moderního města a ponořit se do klidu a poklidu historického prostředí.

V historické čtvrti Al Fahidi naleznete několik dobře zachovalých tradičních domů. Tato lokalita vám umožní nahlédnout do života v Dubaji v 19. století, kdy byly tyto domy postaveny.

13) Dubajský záliv

Dubajský záliv, známý také jako Dubai Creek, je místo, kde se zrodila tato prosperující metropole. Můžete svodní taxis, které přeplouvají z jednoho břehu na druhý, a také navštívit čtvrti Bur Dubai a Deira, kde se nachází řada tradičních trhů s kořením, zlatem a dalším zbožím.

14) Muzeum Al Shndagha

Pokud se chcete dozvědět trochu víc o historie Dubaje, doporučujeme navštívit muzeum Al Shindagha, které se nachází v části Bur Dubai v blízkosti Dubai Creek.

15) Projížďka lodí abra

Můžete také zkusit prohlídku historické části města lodí zvanou abra, která je tradičním způsobem dopravy po zálivu.

Projížďka lodí Abra
Projížďka lodí Abra

16) Dubajské muzeum

V Dubaji naleznete řadu muzeí, které vám umožní prozkoumat místní kulturu, dědictví a umění. Jako první na vašem seznamu by mělo být Dubajské muzeum, které se nachází v historické pevnosti Al Fahidi Fort. Tato pevnost je nejstarší budovou ve městě a nabízí barevná dioramata a nakladatelné historické expozice. Muzeum vám poskytne hluboký pohled na starou Dubaj a její bohatou historii.

17) Muzeum budoucnosti

Jedním z nejnovějších přírůstků dubajské muzejní scény je Muzeum budoucnosti, které bylo otevřeno v únoru 2022. Toto muzeum je zasvěceno technologickému pokroku a inovacím ve vědě a bylo prohlášeno za jednu z nejkrásnějších budov na světě.

18) Muzeum Etihad

Muzeum Etihad se nachází e v nádherné nové budově v lokalitě Jumeirah a je zaměřené na historii kolem založení UAE v období mezi lety 1968 a 1974.

19) Muzeum kávy

Všichni milovníci kávy by měly zajít do Muzea kávy v Dubaji. Nachází se v jednom z kulturních center Dubaje, v už několikrát zmíněné lokalitě Al Fahidi v Bur Dubai, a nabízí klidnou a pohodlnou atmosféru ve stylu orientálního prostředí​​.

Muzeum kávy se zaměřuje na historii kávy, kávovou kulturu a pracovní podmínky pracovníků na kávových plantážích. Představuje také význam kávy v různých kulturách po celém světě, stejně jako o arabských tradicích, přípravě kávy, pražení a dalších aspektech spojených s kávou​

Zážitkové a adrenalinové aktivity v Dubaji a okolí

Pokud chcete i něco adrenalinovějšího nebo podniknout nějaký zajímavý výlet, i to v Dubaji samozřejmě lze. Pojďme se podívat, co všechno tu můžete dělat.

Na dunách v Dubaji
Na dunách v Dubaji

20) IMG World of Adventure – největší krytý zábavní park světa

Ajajaj, pokud cestujete do Dubaje s většími dětmi, určitě budete (nebo spíš budou) chtít navštívit IMG Worlds of Adventure – největší krytý zábavní park na světě. Co tam najdete:

 • Marvel: Část zábavního parku je inspirovaná milovanými marvelovkami, takže pokud jste fandové, určitě ji nebudete chtít vynechat.😁
 • Lost Valley: Fascinují vás dinosauři? Pak musíte do Lost Valley.
 • Cartoon Network: Je zaměřená na známé cartoonové postavičky.
 • The Haunted Hotel: Pokud máte rádi adrenalin a horory, pak můžete navštívit strašidelný dům.
 • IMG Kids Zone: Zóna určená pro děti s řadou atrakcí a aktivit, které zabaví i ty nejmladší.

Vstupenky si pohodlně kupte přes GetYourGuide, ať nikde nestojíte frontu.

21) Západ slunce na jachtě

My jsme se v Dubaji vydali na večeři na lodi se západem slunce, odkud jsme měli krásný výhled i na slavné dubajské budovy. Takových nabídek vyjížděk máte na GetYourGuide strašně moc a můžete si vybrat jakoukoliv ve vaší cenové relaci. Nejvíc mě teď zaujala projížďka na jachtě při západu slunce. To může být pecka.

22) Ferrari World

Jste milovníci Ferrari? Pak si nenechte ujít Ferrari World, kde se dozvíte naprosto všechno o automobilech ferrari. Jen pozor, Ferrari World není v Dubaji, ale v Abu Dhabi, kam ale snadno z Dubaje dojedete (nejjednodušeji taxíkem, cesta trvá cca hodinu). Hlavní atrakcí je nejrychlejší horská dráha na světě, Formula Rossa. Tato dráha dosahuje rychlosti až 240 km/h, což z ní dělá atrakci opravdu jen pro ty nejodvážnější.

23) Pouštní safari

Další oblíbený výlet, na který vyrážejí turisti a absolvovali jsme ho i my se odehrává na poušti. Je to vhodné i pro děti, žádný adrenalin nečekejte. Projedete se na čtyřkolce po dunách, vyfotíte se na velbloudovi a zakončíte večer ryze arabskou večeří s tradičním tancem. Opět jsme si našli výlet přes GetYourGuide. Bylo to extrémně jendnoduché, protože nás vyzvedli přímo v hotelu.

Safari duny v Dubaji

Co dělat s dětmi v Dubaji

V Dubaji je naštěstí řada zábavních parků a akvaparků, které si zamilují děti i dospělí. Pojďme se podívat na nejznámější z nich.

24) Aquaventure Waterpark:

​Pokud vaše děti milují skluzavky a tobogány, měli byste vyrazit do tohoto aquaparku, kde se skutečně vyblbnou do sytosti.

25) Kidzania

Interaktivní „město“ pro děti v nákupním centru Dubai Mall, kde si děti mohou hrát na dospělé a vyzkoušet si řadu povolání. 😁

26) Wild Wadi, Jumeirah:

Nachází se vedle Burj Al Arab a byl prvním akvaparkem v Dubaji. Nepatří mezi největší v Dubaji, ale to možná někteří z nás ocení.

27) LEGOLAND® Water Park

Je nutné představovat Legoland?☺️ Pokud vy i vaše děti milujete lego a aquaparky, pak je to asi ideální volba na celodenní zábavu. Tento aquapark je vhodný pro děti ve věku 2-12 let.

28) Dubai Aquarium and Underwater Zoo

Skvělá zábava pro celou rodinu. Rozhodně Lukáš by sem šel i bez dětí. V tomto úchvatném podmořském světě najdete až 33 000 vodních živočichů. Můžete se pod akváriem procházet tunelem nebo si vyzkoušet jízdu na lodi s proskleným dnem.

Výlety do okolí

Když navštívíte Dubaj, můžete se vydat i do okolních emirátů.

29) Abu Dhabi

Jedním z nejpopulárnějších výletů je návštěva hlavního města emirátu Abu Dhabi. Abu Dhabi nabízí návštěvníkům fascinující architekturu, například mešitu Sheikh Zayed nebo moderní Louvre Abu Dhabi. Můžete to spojit s návštěvou Ferrari World, který jsme zmiňovali výše.

30) Ajman

Další možností je výlet do emirátu Ajman, kde jsou údajně nejkrásnější pláže Spojených arabských emirátů. V emirátu Ajman můžete navštívit tradiční tržiště, takzvané súky, nebo se vydat na výlet lodí, ze které budete mít zas trochu jiné výhledy než na lodi v Dubaji.

Arabský tanec v Dubaji
Arabský tanec v Dubaji

Jídlo v Dubaji: Co ochutnat v Emirátech

V Dubaji najdete samozřejmě všechny druhy kuchyní a můžete si každý den dopřávat jídlo z jiného kouta světa. Pokud ale chcete ochutnat jídlo, které bylo pro tuto část světa dříve typické, musíte vyhledat arabské restaurace.

Velký význam v arabské kuchyni má koření. Nejdůležitější a nejčastěji používané koření zahrnují kardamom, kmín, koriandr, zázvor a šafrán. Tyto ingredience dodávají přípravě jídel unikátní chuť a vůni. Mezi nejoblíbenější pokrmy patří hummus, tabbouleh, falafel a šašlík.

Když už mluvíme o koření, musíme zmínit arabskou kořenící směs zvanou za’atar. Za’atar je směs sušeného tymiánu, sumaku, sezamu a soli, která se používá v řadě arabských pokrmů. Toto koření se často používá jako dochucovadlo pro pečivo nebo k namáčení chleba v olivovém oleji.

Bezpečnost: Co se nesmí V Dubaji

Ačkoliv Dubaj působí moderně a v jistých ohledech hodně západně, stále se jedná o arabskou zemi a měli byste proto respektovat muslimskou kulturu, zdejší zvyklosti a zákony.

Když jsme byli poprvé v Dubaji, vyhodili mě z obchoďáku, protože jsem měla kraťasy :)
Když jsme byli poprvé v Dubaji, vyhodili mě z obchoďáku, protože jsem měla kraťasy 🙂

Jak se oblékat na veřejnosti v Dubaji

Předně, respektujte místní kulturu a náboženství, pokud jde o oděv. Oblečení by mělo zakrývat ramena, kolena a hrudník. Když mi bylo čtrnáct, vyhodili mě z dubajského nákupáku za to, že jsem měla příliš krátké šortky. Plavky a odhalující tělo patří jen k bazénům a na pláž.

Konzumujte alkohol jen v restauracích a hotelech

Za konzumaci alkoholu mimo licencovaná místa (hotely, restaurace) můžete dostat pokutu a mohou vás dokonce i zavřít. Stejně tak se netoleruje opilost na veřejnosti.

Trest smrti za pašování drog

Nepředpokládám, že budete pašovat drogy v Dubaji, ale kdyby vás to náhodou napadlo, tak pozor, držení i pašování drog může být trestáno v Dubaji i trestem smrti.

Nedržte se za ruce a nelíbejte

Buďte tolerantní k arabské kultuře a vyvarujte se veřejným projevům něhy, jako je držení za ruku nebo líbání. Ačkoliv je většina Dubajčanů tolerantní, stále je to považováno v Dubaji za urážku veřejného mravu a nelze vyloučit pokuty nebo zatčení. I když se to u cizinců nestává.

Pozor na fotografování mešit a vládních budov

Pokud rádi fotíte, měli byste znát místní pravidla týkající se fotografování. Fotografování budov, jako jsou mešity či vládní budovy, je zákázané. Také se vyhýbejte fotografování místních obyvatel bez jejich souhlasu.

Pozor na pandemická opatření

Spojené arabské emiráty měly v době pandemie jedny z nejdrsnějších opatření, co se týkalo COVID-19. I proto byste si raději před odjezdem měli pročíst aktuální informace týkající se COVID-19. V tuto chvíli je vše už zrušené (říjen 2023), ale při zhoršení epidemické situace by SAE asi patřily k prvním státům, které by zavedly ochranná opatření.

Často kladené otázky

Kdy letět do Dubaje?

Nejlepší čas pro dovolenou v Dubaji je říjen-duben

Je dovolená v Dubaji drahá?

Dovolená v Dubaji je obecně dražší než třeba v Egyptě, ale lze ji koupit i za rozumné peníze.

Jaký je nejdražší hotel v Dubaji?

Nejdražší hotel v Dubaji je Burj Al Arab.

Co dělat v Dubaji, když prší?

Když prší, tak můžete navštívit například podmořský svět – Dubai Aquarium and Underwater Zoo.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

CestováníAsieDubaj dovolená: 30 skvělých tipů, co vidět + tipy na rodinné...

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu