...

Recenze: Dollar Flight Club – vyplatí se v roce 2021?

Pokud se rozhodnete někam vycestovat, problém většinou nastává ihned při koupi letenek. Ve snaze najít tu nejlepší a zároveň nejlevnější letenku často strávíte na internetu hodiny. Aby se v těch všech letenkách čert vyznal. 

Existují webové stránky, které vám s tímto problémem mohou pomoci, vyřeší totiž všechno za vás. Takovou webovou stránkou je i Dollar Flight Club

Letenka bývá často nejdražší položkou cestování

Druhým problémem, který při hledání letenek jistě pocítil už každý z nás, je cena letenek. Ty totiž bývají většinou nejnákladnější položkou naší dovolené

Představte si, že chcete odcestovat třeba na Bali. Je to ostrov v Indonésii, kde jsou náklady na život poměrně nízké oproti životu u nás v České republice. Lepší hotel na Bali stojí průměrně 350–550 Kč/noc, luxusnější hotel pak kolem 800 Kč za noc. 

I když se může zdát, že dovolená na Bali, v porovnání třeba s destinací Dubaj, nevyjde draho, je potřeba si uvědomit, že zpáteční letenka může stát na jednu osobu zhruba 18 000 Kč, a to už taková paráda není.

Co kdyby vám někdo hlídal ty nejlevnější letenky?

Často pak sklouzneme k tomu, že se na dovolenou v exotických destinacích vykašleme a jedeme raději na Mácháč. Co říkáte ale na to, že by za vás někdo letenky hlídal a pokaždé, když by našel tu nejlepší, vám poslal SMS? 

Podíváme se spolu na webovou stránku Dollar Flight Club. Opravdu stojí za to, zaplatit si prémiové členství za 69$?

kridla letadla

Co je Dollar Flight Club?

Dollar Flight Club je webová stránka, která vám šetří peníze za letenky. Vybírá vám totiž ty nejlevnější, a aby vám nic neuniklo, pošle vám upozornění do mobilu. Zní to super ne? Pojďme se tedy blíž podívat, jak to všechno funguje.

Dollar Flight Club (DFC) používá technologii na vyhledávání nejlevnějších letenek, naopak jiné podobné webové stránky často fungují na principu sestavení týmu a vyhledávání letenek ručně.

DFC si neúčtuje žádné provize za rezervace letenek ani za prémiové výhody. Peníze Dollar Flight Club získává z předplatného prémiových účtů a z reklam, které se zobrazují zákazníkům, kteří využívají bezplatnou verzi. To, co jsou prémiové výhody, a jak je získat se dočtete níže

DFC dokážou snížit ceny letenek až o 60–90 %. Jak je to možné? 

Samozřejmě záleží i na účtu, který máte či nemáte zaplacený. U prémiového členství vám budou chodit i nabídky na tzv. chybné letenky. O co se jedná? Prodej letenek bývá v dnešní době plně automatizován, ale stále jsou ceny letů publikovány a stanoveny člověkem. A ten, jak dobře víme, občas udělá chybu. 

Připomeňme si chybu od společnosti United Airlines First Class, kdy se letenka, která obvykle stojí 4 tisíce USD, nabízela za 79$.

Bezplatné členství

Členství na DFC si platit nemusíte, existuje i bezplatná verze, ovšem stojí vůbec za to?  U takové verze dostáváte jen 1 nabídku na akční letenky za den. Navíc si nemůžete vybrat konkrétní odletové letiště, pouze oblast/zemi odkud chcete odlétat do oblíbených destinací.

na letisti

Prémiové členství

Za prémiové členství si zaplatíte 69$ za rok, což je zhruba 1 400 Kč.

Nejen, že si můžete vybrat konkrétní letiště odletu, ale chodí vám denně 4x více nabídek na akční letenky, než tomu je u bezplatného členství.

Výhodou je, že nemusíte sedět u počítače a kontrolovat, kdy na vás vyskočí super levná letenka. Až pro vás DFC bude mít levnou letenku, jednoduše vám pošle upozornění, které si nastavíte vy sami a může být třeba formou SMS.

Pouze prémiový členi mohou získat nabídku tzv. Weekend Warrior, což jsou vnitrostátní lety v USA se slevou až 250$ na letenku.

Pokud si nejste jistí prémiovou verzí, prostě si ji jen vyzkoušejte. Dollar Flight Club nabízí při 1. registraci 14denní zkušební dobu, kdy si účet Premium můžete vyzkoušet.

Recenze Dollar Flight Club

Lukáš Konečný

Jednoduchost použití
Nabídka opravdu levných letenek
Cena za prémiové členství

Shrnutí

Dollar Flight Club je dobrý sluha, pokud si ho správně nastavíte. Roční členství se vrátí už při první letence, ale obecně je aplikace vhodná spíše pro frekventovanější cestovatele, kteří jsou připraveni okamžitě vyrazit na cestu.

4.7

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

Cestovatelské tipyRecenze: Dollar Flight Club – vyplatí se v roce 2021?

O autorovi

Lukáš Konečný
Lukáš Konečnýhttps://www.lkmedia.cz
Jsme duší markeťák, miluji hory a procestoval jsem desítky zemí světa. Na tomto blogu pro vás tvořím obsah z tématických oblastí, které jsou mi velmi blízké: o cestování, marketingu, financích a zdraví.

Nejnovější články na blogu