...

40 nejlepší tipů, co vidět v Paříži + mapa do telefonu

Miliony párů ročně vyráží na prodloužené víkendy do Paříže. Paříž je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací. A ačkoliv si s sebou už léta nese označení nejromantičtějšího města světa, své si tu najde opravdu každý. Návštěvu Paříže si užijí studenti, rodiny s dětmi, ale i senioři. Pojďme se podívat na to, co vidět v Paříži, kde se nejlépe ubytovat a jak přeskočit fronty na vstupenky.

40 tipů, co vidět v Paříži

Obsah článku

Kdy vyrazit do Paříže: Počasí v Paříži

Počasí v Paříži se příliš neliší od počasí u nás, léta jsou zde teplá, jen zimy bývají o něco mírnější než u nás. Obecně zde neprší příliš často. Nejteplejšími měsíci je červenec a srpen, nejstudenějším měsícem je leden. Do Paříže můžete proto vyrazit na jaře, v létě i na podzim.

Měsíc Teplota
Leden6 °C
Únor8 °C
Březen12 °C
Duben15 °C
Květen20 °C
Červen23 °C
Červenec25 °C
Srpen25 °C
Září21 °C
Říjen16 °C
Listopad10 °C
Prosinec7 °C

Jak se dostat do Paříže

Paříž je z České republiky poměrně dobře dostupná a pro cestování si můžete vybrat hned z několika možností.

Autem do Paříže

Cestovat autem do Paříže příliš nedoporučujeme, protože stejně jako ve velkých městech budete muset řešit parkování a poměrně hustou dopravu. Daleko pohodlnější je do Paříže letět.

Autem z Prahy

Jestliže vyrážíte autem z Prahy, máte na výběr tři nejrychlejší trasy, které jsou si ale navzájem velmi podobné a na určitých úsecích splývají. Ve všech případech pojedete nejdříve do Norimberku.

  1. Z Norimberku pojedete dál rovně do Heilbronnu, Saarbrücken a dále vás čeká Remeš a Paříž. Je to nejrychlejší trasa, zabere vám 9 hodin 27 minut.
  2. Z Norimberku opět do Heilbronnu a Mannheimu, ovšem v Saarbrücken odbočíte na Lucemburk a znovu se na trasu napojíte v Remeši. Tato trasa je nejdelší, trvá 10 hodin a 28 minut.
  3. Třetí možnost je jet z Norimberku směrem na Würzburg, Mohuč, a poté se připojit opět na Saarbrücken. Tato jízda potrvá 9 hodin a 57 minut.

Autem z Brna

Pokud jedete z Brna, možnosti budete mít stejné, opět budete nejdříve mířit do Norimberku, poté si dle aktuální situace vyberete jednu ze tří tras. Nejpohodlnější i nejrychlejší je jet z Brna po dálnici do Prahy a odtud mířit dále do Německa.

Autobusem do Paříže

Jestliže nemáte možnost (nebo jen nechcete) jet autem, společnosti RegioJet a Flixbus zajišťují do Paříže přímá autobusová spojení. Jednosměrná jízdenka stojí v průměru 1 000 Kč, ale mohou stát klidně i méně. Autobusy jezdí nejčastěji přes noc a cesta trvá průměrně kolem 14 hodin. Obě společnosti jezdí asi 2x do týdne.

Vlakem do Paříže

Do Paříže je sice možné dostat se vlakem, je to ale asi ta nejméně výhodná možnost. Jednosměrná jízdenka stojí okolo 2 000 Kč, cesta trvá okolo 16hodin, a navíc si párkrát přestoupíte, nejčastěji v Německu. Žádné přímé vlakové spoje do Paříže nejezdí.

Letecky do Paříže

Naopak nejvýhodnější je letět do Paříže letadlem. Paříž má hned tři letiště, na která můžete doletět přímým letem z Prahy. Na letiště Paříž-Charles de Gaulle létají linky Air France, Vueling a ČSA. Přečtěte si, jak na levné letenky.

Lety společnosti Transavia létají na letiště Paříž-Orly a pokud dáváte přednost nízkonákladovým společnostem, pak na letiště Paříž-Beauvais létá Ryanair. Nejlevnější letenky seženete od 1 800 Kč, běžně se ale pohybují spíše mezi 3 000 – 5 000 Kč.

Kde se strategicky ubytovat v Paříži

Doporučujeme se ubytovat přímo v centru, abyste toho co nejvíce mohli prochodit. Pokud máte rádi výborné snídaně, doporučujeme levnější hotel s menšími pokoji z řetězce ibis Paris Bastille Faubourg St Antoine. Velmi blízko centra je i Mary’s Hotel République. Kousek od Louvru najdete výborný hotel Maison Armance – Esprit de France.

Jak se pohybovat po Paříži

Po Paříži je nejlepší se pohybovat pomocí metra, ale samozřejmě jsou tady i autobusy nebo taxíky.

Jízdenky na MHD a kde je koupit

MHD jízdenky se v Paříži dělí podle časového úseku a zón, je tedy dobré si předem ujasnit, jak často a kam máte v plánu po Paříži cestovat a podle toho zvolit variantu jízdenky. Seženete je poté např. v trafikách nebo v automatech na zastávkách či stanicích metra.

Ve všech případech lze platit také kartou. Pořídit si také můžete slevové karty, v jejichž ceně je zahrnuta veškerá doprava MHD a k tomu další slevy a výhodné nabídky. Nejvýhodnější turistickou kartou je Paris City Pass.

Metro

Nejběžnější a nejrychlejší možností dopravy po Paříži je metro. Metrem se po městě dostanete úplně všude a své stanice má také poblíž všech významných památek. Pařížské metro má celkem 16 linek, vše je ale velice přehledné a jednoduché.

Tramvaj

Jestliže se chcete přesunout pouze krátkou vzdálenost okolo centra, můžete využít také tramvaje. Mají pouze 10 linek, označují se T1 – T10. Momentálně ovšem nejezdí mimo samotné centrum a navíc je to poměrně drahá možnost přesunu.

Kolo

Velice častým dopravním prostředkem je v Paříži jízdní kolo, a tak by byla velká škoda této možnosti nevyužít. Téměř celé město je rovinaté a kolem řeky Seiny se navíc nachází zajímavá cyklostezka. Na kole se dostanete i ke všem památkám a stanoviště na půjčení kol najdete téměř po celém městě. Kolo si půjčíte přes automat a zaplatíte kartou. Všechny hlavní památky jsou ale velmi blízko u sebe, tak jsou velmi dobře dostupné také pěšky.

Paříž bez cestovky: Historické památky

Paříž nabízí spoustu historických památek, jejichž navštívení byste neměli odkládat. Pojďme se podívat na to, co vidět v Paříži.

1) Eiffelova věž

Nejslavnější symbol Paříže, Eiffelova věž, byl postaven v roce 1889 a až do roku 1930 se jednalo o největší stavbu na světě. Měří 324 metrů a byla postavena u příležitosti stého výročí Velké francouzské revoluce. Původně měla na místě stát jen dočasně, nakonec ale byla ponechána až do současnosti.

Věž má celkem tři vyhlídkové plošiny, ve výšce 57 metrů, 115 metrů a 276 metrů. Nahoru vedou schody, lanovka, a z druhého do třetího patra také výtah. V prvním patře se nachází restaurace, kavárna, kino s filmy o historii stavby a prosklená podlaha.

Vstupenky na věž si můžete koupit buď předem online, nebo na místě a ceny se budou lišit podle toho, na které patro máte v plánu vystoupat, a také zda využijete schody či výtah.

Kde si koupit vstupenky na Eiffel Tower?

My nejraději nakupujeme vstupenky na atrakce přes GetYourGuide, protože vždy všechno bez problémů funguje, nemusíte nikde na lístky stát fronty a cena je vždy stejná jako při zakoupení na oficiálních místech.

2) Katedrála Notre-Dame

Další ze symbolů Paříže je gotická katedrála Notre – Dame, jejíž stavba trvala od 12. až po 14. století. Než byla postavena Eiffelova věž, byla tato katedrála nejvyšší stavbou ve Francii, její věže sahají do výšky 69 metrů.

V roce 2019 byla stavba zachvácena plameny, požár se nedařilo uhasit po dobu 12 hodin. Z toho důvodu je dnes památka pro turisty sice uzavřena, ale stojí za to si ji prohlédnou alespoň zvenčí.

Notre Dame - Co vidět v Paříži

3) Sainte Chapelle

Dalším místem na seznamu, co vidět v Paříži, je Sainte Chapelle. Svatá kaple byla postavena za pouhých sedm let a je známá svými překrásnými vitrážemi. Každé z patnácti oken má na výšku 15 metrů a celkem zobrazují 1113 biblických scén. Pokud chcete tuto krásu obdivovat na vlastní oči, je potřeba si předem rezervovat místo.

4) Bazilika Sacré-Cœur 

Jedním z dalších symbolů Paříže a také místem, kde je vždy hodně turistů i místních, kteří se zde potkávají, je Bazilika Secré-Coeur. „Bazilika Nejsvětějšího Srdce Ježíšova“, jejíž půdorys má tvar kříže, je zajímavá především svou čistě bílou fasádou. Díky své barvě, věžičkám a kupolím se jí občas přezdívá „pusinka“. Bazilika je významným poutním místem a kolem se rozprostírá park ideální pro chvíle odpočinku či piknik v trávě.

Bazilika Sacré-Cœur patří k tomu nejdůležitějšímu, co vidět v Paříži

5) Vítězný oblouk

Slavný pařížský Vítězný oblouk je jeden z nejznámějších na světě. A to je má každé druhé město v Evropě. :))) Právě na tomto místě každý rok končí cyklistický závod Tour de France. Postavit jej nechal v 19. století Napoleon Bonaparte, aby tak oslavil své vítězství v bitvě u Slavkova.  Oblouk je zdoben především příběhy z válek a římské mytologie. Za poplatek si můžete užít výhled z jeho střechy.

Vítězný oblouk patří také k tomu, co vidět v Paříži

6) Bazilika Saint Denis 

Bazilika byla postavena v roce 1140 a je prvním kostelem na světě, který byl postaven v čistě gotickém stylu. Dříve sloužil jako pohřebiště francouzských králů, a tak se tomuto kostelu často přezdívá francouzská nekropole. Nacházejí se zde ostatky všech panovníku, kteří Francii vládli od 10. až po 18. století.

Bazilika Saint Denis 

7) The Sainte-Geneviève Library

Knihovna svaté Jenovéfy je státní a univerzitní knihovna postavená v letech 1843 – 1850. Architektem stavby byl Henri Labrouste, jeden z prvních, kdo jako stavební materiál použil železo.

Zvláštní na tom je, že železnou konstrukci nenechal zakrýt zdí, ale zůstala odkrytá, čímž se stala součástí výzdoby. Knihovna je mimořádně zajímavá také svým interiérem. Ve své sbírce má kolem dvou milionů dokumentů.

8) Palác Bourbon

Palác je sídlem Francouzského národního shromáždění. Původně byl postaven pro dceru Ludvíka XIV., ale na konci 18. století byl zabaven jako národní majetek. Palác je zajímavý svými korintskými sloupy a výzdobou v antickém stylu, která byla doplněna za dob Napoleona Bonaparte.

9) Královský palác Palais Royal

Významnou historickou památkou Paříže je Palais Royal, neboli královský palác. Původní palác pocházel z roku 1622, dnes z něj ale zůstalo pouze jihovýchodní křídlo. Královským palácem se budova stala v roce 1643, kdy na místo přesídlili Anna Rakouská se synem Ludvíkem XIV. Palác v minulosti několikrát vyhořel a byl následně rekonstruován. Dnes zde sídlí státní a ústavní rada, francouzský soud a Národní divadlo.

10) Invalidovna

Tento zvláštní název dostala velkolepá budova podle své funkce v 17. století, kdy ji král Ludvík XIV. postavil jako domov pro válečné veterány. Uprostřed stavby je kostel s dominantní kopulí, dodává celé stavbě na majestátnosti.

Dnes se zde nachází nemocnice, domov důchodců a muzeum vojenství a francouzské armády. Najdete zde také hrob Napoleona Bonaparte a dalších významných osobností.

11) Conciergerie

Conciergerie znamená purkrabství, původně tento palác sloužil správci královského paláce. Za dob Velké francouzské revoluce byla budova používána jako vězení s kapacitou 1200 vězňů.

Byli zde uvězněni například princezna Marie Antoinetta nebo Maximilien Robespierre. Od roku 1914 je Conciergerie otevřen pro veřejnost jako muzeum.

12) Pařížské katakomby

Pařížské katakomby pochází z doby starověkých Římanů, kteří je zde původně vytvořili jako doly na kamení. Místem k uložení ostatků se tyto doly staly až v roce 1786, od té doby se zde nahromadilo asi 6 milionů koster.

Katakomby tvoří 190 km dlouhé chodby a nachází se 20 m pod zemí. Pro veřejnost je zpřístupněn jen zlomek těchto chodeb, jejichž zdi jsou v této části vyskládané lebkami. Děti do 18 let mají vstup zdarma, dospělí zaplatí 14 euro. Otevřeno je od úterý do neděle a ačkoli bude mít tato procházka chodbami nejspíš mírně morbidní ráz, stojí za návštěvu.

13) Bazilika svaté Klotyldy

Novogotický kostel byl postaven v 19. století a je zasvěcen svaté Klotyldě a svaté Valerii. Oltář pochází až z rou 2007. Dvě boční věže sahají do výšky 69 metrů. Kostel vás ohromí především svou výzdobou – vitrážemi, obrazy i sochami.

Jestliže vám budova něco připomíná, pak je to proto, že sloužila jako předloha pro kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Číně, který byl postaven jen o pár let později.

Nejlepší muzea, která navštívit v Paříži

V Paříži najdete neznámější muzea v Paříži. Pokud milujete umění, určitě budete chtít navštívit Louvre a „malý zelený obrázek“ v podobě Mony Lisy (zlé jazyky ho nazývají zeleným, protože stále nebyl a nejspíš ještě dlouho nebude vyčištěn) od Leonarda da Vinciho. V Paříži je ale i velká spousta muzeí moderního umění.

Největší muzeum v Paříži je Louvre.

14) Louvre

Jedno z nejznámějších muzeí světa s celkovou sbírkou 554 000 exponátů má své sídlo v palácovém komplexu Palais de Louvre. Je vhodné se před návštěvou rozhodnout, co v Louvre chcete vidět.

Je to nejnavštěvovanější a svou rozlohou také největší muzeum na světě. Příležitostné výstavy se zde konaly od roku 1628, oficiální veřejné muzeum zde bylo otevřeno ale až v roce 1793.

Z celkové sbírky je zde vystaveno asi 35 000 exponátů rozdělených do několika odvětví, od Egyptského umění, přes orientální keramiku až po Moderní dobu. Největším lákadlem jsou obrazy jako Mona Lisa nebo Madona ve skalách od Leonarda da Vinci, ale také další díla světoznámých umělců.

Kde koupit vstupenky, abyste nestáli dlouhé fronty

Pokud chcete mít dostatek času na prohlídku muzea, vytyčte si pro to alespoň jeden celý den. I tak nestihnete všechno. Vstupenky si kupte předem přes GetYourGuide nebo přes tickets-paris, jinak budete stát opravdu dlouhou frontu.

15) Muzeum d´Orsay

Pokud je nějaké muzeum, které bych doporučila, je to právě d´Orsay, které se nachází v  prostorách bývalého nádraží. Je zaměřené na impresionisty. Mezi nejznámější obrazy ve sbírce patří bezesporu díla Vincenta van Gogha, Edgara Degas, Paula Gaugina, Paula Cézannea nebo Claudea Moneta. Výhodou tohoto muzea je, že není tak obrovské jako Louvre.

16) Musée Rodin

Muzeum věnované životu a dílu známého umělce Augusta Rodina bylo založené v roce 1919. Je zde uloženo více než 6 000 soch, 8 000 obrazů, 8 000 fotografií a 7 000 dalších uměleckých předmětů.

Jsou zde vystaveny nejznámější umělcovy sochy, jako např. Myslitel, Adam a Eva nebo Muž se zlomeným nosem, ale také předměty z jeho osobní sbírky jakožto sběratele umění. Výstava se také věnuje dílu Rodinovy žačky Camille Claudel.

Kde koupit vstupenky

Stejně jako všude jinde jsme využili služby GetYourGuide.

17) The Musée de la Magie

Toto neskutečně zajímavé muzeum byste si neměli nechat ujít, dozvíte se zde totiž spoustu zajímavostí o historii magie a iluzionismu. Je rozděleno do několika částí, první část se zaměřuje na dějiny a významné osobnosti magie, užijete si zde také kouzelnické vystoupení. Dále pokračujete do místností s magickými zrcadly a optickými iluzemi. Nakonec si prohlédněte malý obchůdek a klidně si zde zakoupit kurz ve škole magie.

18) Musée national des Arts asiatiques – Guimet – Guimetovo muzeum

Muzeum založil roku 1889 lyonský továrník Émile Guimet na svou velkolepou sbírku egyptského, asijského a antického uměn. Pozor, egyptská část sbírky byla nakonec přesunuta do Louvru, takže zde najdete himalájské, afghánské, pákistánské, ale i indické a japonské, čínské a korejské a spoustu dalších sbírek.

18) Centre Pompidou

Centre Pompidou je jedno z nejvýznamnějších muzeí moderního umění na světě a najdete ji v budově, která sama o sobě je uměleckým dílem.

Musée national d’art moderne se nachází v Centru Pompidou, barevné avantgardní budově, která je atrakcí již sama o sobě. Expozice muzea je věnována umění 20. a 21. století a nachází se ve 4. a 5. patře budovy.

Každé patro je věnováno jednomu ze dvou období (moderní a současné umění). Ve vlastnictví muzea se nachází více než 70 000 děl, sbírka obsahuje malby, sochy, plastiky, videoart, design i architekturu a filmové umění. Tím se stává největší sbírkou moderního umění na světě.

17) Palais de Tokyo

Palais de Tokyo je jedno z nejvýznamnějších muzeí současného umění v Paříži a nemá žádné permanentní výstavy, takže se vždy podívejte, co právě vystavují. Bylo otevřeno už v roce 1937 jako výstavní pavilon pro světovou výstavu pod názvem Palais des Musées d’art moderne.

18) Fondation Louis Vuitton

Fondation Louis Vuitton patří mezi novější muzea a najdete ho v nádherné moderní budově navržené architektem Frankem Gehrym (a stojí za návštěvu už jen kvůli té úžasné budově). Najdete tam známé obrazy od Alexe Katze nebo Andyho Warhola.

Nejlepší parky a zahrady v Paříži

Když už budete mít dost památek a muzeií, můžete vyrazit do místních parků a zahrad. Lucemburské zahrady stále patří k mým nejoblíbenějším zahradám na světě. Pojďme se tedy podívat, kam všude si můžete zajít na romantickou procházku přírodou.

19) Lucemburská zahrada

Uprostřed Paříže najdete krásný palác ze 17. století, který je dnes sídlem francouzského senátu. Okolo paláce se rozprostírá velká zahrada s květinovými záhony, sochami, vodními nádržemi a slavnou fontánou Medici. Stala se oblíbeným místem pro odpočinek jak pro místní, tak turisty. Přístupná je veřejnosti zadarmo.

Lucemburské zahrady patří k tomu nejkrásnějšímu, co vidět v Paříži

20) Jardin des Tuileries

Tuilerijská zahrada je veřejný park ve francouzském stylu, dříve zámecká zahrada dnes již zbořeného zámku Tulieries. Tato umělecká zahrada patří mezi historické památky a obdivovat zde můžete především umělecká díla.

Kromě soch známých umělců v samotné zahradě zde stojí dvě galerie. První z nich se nachází v bývalé oranžérii (Musée de l´Orangerie) a věnuje se především dílům impresionistů a postimpresionistů (Matisse, Moneta, Cézanna, Picassa a dalších). Druhá galerie (Galerie nationale du Jeu de Paume) má své místo v bývalé míčovně. V její sbírce se nachází díla moderního umění.

21) The Parc des Buttes-Chaumont

Jedná se o třetí největší park Paříže založen v největším z lomů místního kamenolomu. Park nechal založit Napoleon III. a je významný především svými rostlinami a ptactvem. Roste zde spousta druhů vzácných dřevin, např. platan vysazený v roce 1862. Pokud budete mít štěstí, na jezeře kromě jiného můžete spatřit také ledňáčka. V parku se nachází také restaurace, třicetimetrový útes a jeskyně.

22) The Parc Monceau

Krásný anglický park v Paříži byl založen v 18. století a většina staveb z té doby je v parku dodnes. Najdete zde také rotundu jako pozůstatek městských hradeb. Stojí zde ale také sochy známých osobností, jako například francouzských spisovatelů a skladatelů.

23) The Parc des Princes

Park Princů je ve skutečnosti fotbalový stadion pyšnící se čtyřmi hvězdičkami. Má kapacitu 48 712 sedících diváků a je domovním stadionem klubu Paris Saint – Germain FC. Stadion měl také již několikrát tu čest hostit zápasy Mistrovství světa ve fotbale.

Obchody a trhy

Některé turisty víc než parky a památky lákají pařížské nákupy. Je zde spousta nákupních center a ulic, které lákají všechny shopaholicy.

24) Avenue des Champs-Élysées 

„Elysejská pole“ jsou nejznámější a nejdražší pařížskou ulicí, přitom v 17. století bylo toto místo pokryto bažinami. Ulice byla založena roku 1670 a dnes je jedním z hlavních center města. Je zakončena vítězným obloukem.

Najdete zde obchody luxusních světových značek, kina, restaurace a kavárny, ale také Elysejský palác – sídlo prezidenta. Na oslavu dobytí Bastily se na ulici každoročně 14. 6. koná přehlídka vojenská přehlídka francouzské armády. Dochází zde také k demonstracím i oslavám.

Nejslavnější nákupní třída Champs-Élysées 

25) Le Marais

Tato historická čtvrť, která se nachází na pravém břehu Seiny, je plná butiků, uměleckých galerií, hipsterských kaváren a designových obchůdků. Ačkoliv je to původně historická židovská čtvřt, dneska je plná galerií a gay barů. V této čtvrti najdete i již zmiňované Centre Pompidou, galerii moderního umění. Navštívit zde můžete také Museé Victor Hugo (Muzeum Victora Huga).

26) Galerie Lafayette

Rájem pro všechny milovníky nakupování je tato historická galerie, která vznikla již za císařství Napoleona III. Šest pater vám nabízí celkem 63 obchodů, každé patro je navíc rozděleno podle zboží, které zde obchody nabízí.

Nakupovat můžete pro sebe i pro děti, ale také zde seženete společenský oděv nebo parfém klidně i pro svého domácího mazlíčka. A pokud vás nelákají zrovna drahé luxusní značky, ve spodním patře galerie se nachází bleší trh.

Galerie Lafayette stojí za vidění v Paříži

27) Avenue des Ternes

Ulice je dlouhá necelý kilometr a je plná obchodů, kaváren a restaurací.

27) The Avenue des Gobelins

Avenue des Gobelins je jednou z historicky významných ulic v Paříži, která si zachovává své kouzlo dodnes. Je pojmenována po slavné gobelínové manufaktuře, která se nachází na konci této ulice. Gobelin je druh výšivky, který se stal symbolem francouzského umění a rukodělného mistrovství.

Pokud jste nadšenci do umění a historie, neměli byste vynechat návštěvu Musée de la Tapisserie, které se nachází poblíž Avenue des Gobelins. Toto muzeum vám více přiblíží historii výroby gobelínů.

Víte, jaký je rozdíl mezi gobelínem a tapisérií? Každý gobelín je tapiserie, nicméně každá tapiserie není gobelín. Gobelín je tapisérie, která byla tkána v královských pařížských manufakturách Les Gobelins, které vznikly r. 1664 pod patronací krále Ludvíka XIV. Pouze díla, která vznikla v těchto manufakturách se smí nazývat „Gobelíny“.

Gobelíny v Paříži

28) Rue de Rivoli

Rue de Rivoli je jednou z nejznámějších a nejrušnějších ulic v Paříži. Tato elegantní třída se táhne podél pravého břehu řeky Seiny a nabízí nejen krásné výhledy, ale i bohatou historii a mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Na této ulici najdete mimo jiné mnoho významných staveb, např. Věž Saint – Jacques, Louvre nebo dům, ve kterém žil Lev Nikolajevič Tolstoj.

Zábava a noční život v Paříži

Kdo by neslyšel o Moulin Rouge, nejznámějším kabaretu Paříže? Nejvíce ho proslavil film stejnojmenného názvu z roku 2001 s Nicole Kidman. V Paříži je toho ale samozřejmě mnohem více. Můžete vyrazit na operu i balet nebo klasicky do baru.

29) Opéra Garnier

Operní dům byl založen roku 1875 a užít si zde můžete především operu a balet. Odehrává se zde také příběh Fantom opery. Tento mýtus vznikl zejména ze strachu z tajemných podzemních labyrintů pod budovou a také tajemných zvuků vycházejících právě z těchto míst během prvních představení.

30) Lido de Paris

Známý velký kabaret byl v roce 2022 uzavřen, ovšem místo toho zde bude brzy otevřeno jiné divadlo. V původním kabaretu jste si mohli užít vystoupení tanečnic oděných do peří a flitrů, nadále se zde už budou konat pouze divadelní vystoupení v původních jazycích. Lido de Paris se promění do stylu Broadwaye.

31) The Crazy Horse

Pokud přesto dáváte přednost kabaretům a rádi byste si užili jeho atmosféru, jedním takovým je The Crazy Horse. Před nebo po představení se zde můžete také najíst a pokud si chcete užít show, je třeba si místo rezervovat na oficiálních stránkách.

32) Moulin Rogue

Nejznámější kabaret v Paříži se nachází na úpatí Montmartru a založen byl 1889. Podnik byl původně tančírnou, poté se zde uváděly operety a dokonce jednu dobu sloužil jako kino.

Od poloviny 20. století si zde hosté mohou užívat vystoupení, během kterého je možnost rovnou povečeřet. Od roku 1964 bylo na pódiu umístěno akvárium, ve němž představovaly svá vystoupení nahé tanečnice. Podnik byl proslaven zejména americkým filmem Moulin Rogue. 

Moulin Rogue stojí v Paříži za návštěvu

Moderní čtvrti v Paříži – kde najdete místní

Pokud chcete více zakusit Paříž tak, jak ji vnímají místní, vyražte do jedné z moderních čtvrtí Paříže. Nejznámější je určitě La Défense, kde se nachází i obrovský oblouk Grande Arche.

33) La Défense

Nachází se na západním okraji Paříže a je jedním z největších obchodních a finančních center v Evropě. Je známá svými mrakodrapy, moderními budovami a obrovským obloukem Grande Arche.

34) Canal Saint-Martin

Čtvrť Canal Saint-Martin je velmi oblíbená mezi mladými Pařížany. Nabízí moderní kavárny, restaurace a obchody podél malebného průplavu Saint-Martin.

35) Saint-Germain-des-Prés

Tato čtvrť je známá svými módními butiky, luxusními obchody a uměleckými galeriemi. Nachází se na levém břehu Seiny a je považována za intelektuální a umělecké centrum města.

36) Bercy Village

Bercy Village je bývalá skladištní čtvrť, která byla přeměněna na moderní obchodní a zábavní centrum. Najdete zde obchody, restaurace i kina.

Paříž a děti: Co dělat s dětmi v Paříži

Pokud vyrážíte do Paříže s menšími dětmi, nejspíš se budete chtít vyhnout celodennímu pochodování v Louvre a zkusíte jim vymyslet nějakou zábavnou aktivitu, na kterou se budou těšit.

Naštěstí v Paříži je Disneyland a děti i dospělé bude bavit již zmíněné Muzeum magie. Nezapomeňte si kupovat vstupenky na památky a atrakce předem, ať nemusíte s dětmi čekat fronty. K tomu můžete použít stejně jako my portál GetYourGuide.

37) Disneyland Paris

Děti milují Disneyland, pařížský Disneyland byl slavnostně otevřen už roce 1992 a každoročně ho navštěvuje kolem 10 miliónů návštěvníků. Najdete ho 35 kilometrů od Paříže a dostanete se tam zhruba za 35 minut z hlavního nádraží v Paříži.

38) Parc des Buttes-Chaumont 

Parc des Buttes-Chaumont je prakticky jedno velké dětské hřiště, kam můžete utéct před ruchem velkoměsta.

39) Les Catacombes


Původní pařížské katakomby byly postaveny v 17. a 18. století. Sloužily k posílení podzemních kamenolomů a zpevnění ulic, aby se předešlo jejich zřícení.

Ale potom, když ve městě nebyly místa pro pohřby, sem byly přeneseny kosti šesti milionů Pařížanů. Tyto tajemné tunely jsou umístěné až 20 metrů pod zemí a fascinují jak místní obyvatele, tak i turisty, zejména ty mladší.

Mapa s body zájmu do telefonu

Uložte si mapu těch nejlepších míst v Paříži přímo do telefonu. Po zakoupení obdržíte odkaz na neveřejnou Google Mapu, kterou si uložíte kliknutím na ‚‚Sledovat/Follow’’. Tím se vám zkopíruje do Google účtu a zobrazí na všech zařízeních, kde používáte Google Mapy.

Paříž ve dvou: Co dělat romantického v Paříži

Pokud byste chtěli podniknout něco obzvlášť romantického, můžete se vypravit na projížďku po řece Seině i s večeří.

Paříž a okolí: Kam na jednodenní výlet

Pokud trávíte v Paříži týden, vyrazte si i na jednodenní výlet mimo Paříž. Můžete navštívit jeden ze zámků na Loiře nebo zavítat do Versaille.

40) Château de Versailles

Zámek určitě stojí za návštěvu, hlavně tedy jeho úchvatné zahrady, protože uvnitř bývá obrovské množství turistů (opravdu obrovské). Pokud ale vyrazíte mimo víkend a včas, můžete si užít i nádherné interiéry, které tedy jsou víceméně prázdné, i tak jsou to ale velkolepé místnosti. Těm z vás, co dorazí do Versailles v létě a pozdě, doporučuji vynechat vnitřek a soustředit se na zahrady.

FAQ – Často kladené otázky

Na jak dlouho vyrazit do Paříže?

Pokud milujete umění, měli byste si dát v Paříži minimálně 5 dnů. Těm z vás, co tolik umění neholdují, tak postačí prodloužený víkend.

Která muzea jsou nejlepší v Paříži?

Louvre, Centre Pompidou a d´Orsay patří k nejoblíbenější, vždy ale záleží na vaší preferenci.

Kde se ubytovat v Paříži?

Kde se najíst v Paříži?

Pokud hledáte gurmánský zážitek, navštivte jednu z restaurací, která má Michelinskou hvězdu. Budete ale potřebovat rezervaci. Mezi ně patří Accents Table Bourse, Pantagruel nebo Auberge Nicolas Flamel.

Jezdí přímý vlak z Prahy do Paříže?

Bohužel momentálně není žádný přímý vlakový spoj z Prahy do Paříže.

Související články

Zde se nacházíte

Cestování40 nejlepší tipů, co vidět v Paříži + mapa do telefonu

O autorovi

Lukáš Konečný
Lukáš Konečnýhttps://www.lkmedia.cz
Jsme duší markeťák, miluji hory a procestoval jsem desítky zemí světa. Na tomto blogu pro vás tvořím obsah z tématických oblastí, které jsou mi velmi blízké: o cestování, marketingu, financích a zdraví.

Nejnovější články na blogu