5 nejlepších Lightroom presetů nejen na cestovatelské fotografie & Instagram

Naposledy aktualizováno: 26. října, 2019

Často mi píšete, jak upravuji fotky. Stejně jako většina fotografů a blogerů používám Lightroom, kde mám nahrané vlastní, ale i nakoupené presety. Používání presetů vám pomůže velmi jednoduše sladit feed na Instagramu a dát ucelenou podobu vašemu blogu. Dnes vám ukážu ty nejlepší, které jsem v posledních letech objevila a vyzkoušela.

Vlastní presety si můžete tvořit pomocí Youtube videí, vlastních nápadů, ale i si upravovat nakoupené. To je nejlepší pro začátečníky, nebo pro ty, kteří potřebují nový vizuální vzhled a chtějí se inspirovat.

Albion Dark Lightroom Presets

Velmi populární set 48 instagramových presetů od autora Presetrain za $ 12 nabízí celou škálu velmi dobře vizuálně laděných filtrů. Oblíbila jsem si především Albion Lucid (níže fotka), který vám předělá fotografii do oblíbených světlých namodralých tónů a vyzdvihne bílou. Tento preset můžete často vidět na populárních instagramových profilech.

Albion Lucid

Albion Mystery

Vsco Cam 50 Lightroom Presets

50 presetů inspirované populární aplikací VSCO CAM za $ 15 dolarů jsem si oblíbila především na portréty. Hnědě laděný preset jsem už dlouho zkoušela vytvořit, ale nějak se mi to nedařilo. Mé poslední fotky jsou editované upraveným presetem z této kolekce.

Winter Wonderland preset ZDARMA

Zimně laděné presety, které jsou k dispozici od Contrastly zdarma, jsem zatím já osobně příliš nepoužívala, ale pokud hledáte nějaké nevšední úpravy, doporučuji vyzkoušet. Navíc jsou zdarma. 

Wedding Pack 18 Professional Lightroom Presets

Pokud sledujete moje cestovatelské fotky, většina úprav vychází z upraveného presetu z této “svatební” série, která stojí pouze $ 5. Jemné a něžné tóny, které tento balík nabízí, se určitě nehodí jen na svatby 🙂 Navíc, mi přišlo, že nejvíce sedí na mé fotografie, aniž bych musela s tím výrazně hýbat.

50 Filmic Lifestyle Lightroom Presets

Nejdražší z balíčku presetů, který vám dnes ukážu je tento nabízející cinematické úpravy. Stojí $ 15 dolarů a hodí se na fotografie, které jsou bez kontrastu. Já je zkoušela na záběry z drona, které působily jako kdyby byly v oparu.

Děkujeme za přečtení ❤️ Ahoj, jsme Lukáš a Lucka a už pět let cestujeme po celém světě. Blogujeme, fotíme a živíme se online jako digitální nomádi. Cestování nás neskutečně baví a pomáháme ostatním ke skvělým cestovatelským zážitkům. Nechte se námi inspirovat k dalším cestám a dostávejte pravidelně ty nejlepší tipy a triky pro pohodlné cestování. Přidejte se k 1000+ lidem, kteří dostávají naše exkluzivní e-maily!

8 DŮVODŮ, PROČ SE PŘIHLÁSIT