...

5 tipů na nejlepší presety pro Lightroom

Často mi píšete, jak upravuji fotky. Stejně jako většina fotografů a blogerů používám Lightroom, kde mám nahrané vlastní, ale i nakoupené presety. Používání presetů vám pomůže velmi jednoduše sladit feed na Instagramu a dát ucelenou podobu vašemu blogu. Dnes vám ukážu ty nejlepší presety pro Lightroom, které jsem v posledních letech objevila a vyzkoušela.

Nejlepší presety pro Lightroom

Vlastní presety si můžete tvořit pomocí Youtube videí, vlastních nápadů, ale i si upravovat nakoupené. To je nejlepší pro začátečníky, nebo pro ty, kteří potřebují nový vizuální vzhled a chtějí se inspirovat.

Co to je preset pro Lightroom?

Preset jsou vlastně uložené úpravy v Lightroomu, které můžete aplikovat na fotografii jedním klikem. Jak používat presety si můžete přečíst zde.

Presety mohou mít různé tematické zaměření, jako jsou vintage, černobílé, filmové efekty nebo specifické styly pro portréty či krajinu. Uživatelé Lightroom mohou buď použít předem vytvořené ready-to-use presety, nebo si vytvořit vlastní, které odpovídají jejich individuálnímu stylu a preferencím. Tímto způsobem mohou fotografové rychle a snadno upravit vzhled svých snímků a dosáhnout konzistentního vzhledu pro celou sadu fotografií.

Tipy na nejlepší presety pro Lightroom

Níže najdete 5 tipů na nejlepší levné lightroom presety, které si můžete dnes koupit. Další pak najdete v tomto článku.

Albion Dark Lightroom Presets

Velmi populární set 48 instagramových presetů od autora Presetrain za $ 12 nabízí celou škálu velmi dobře vizuálně laděných filtrů. Oblíbila jsem si především Albion Lucid (níže fotka), který vám předělá fotografii do oblíbených světlých namodralých tónů a vyzdvihne bílou. Tento preset můžete často vidět na populárních instagramových profilech.

Albion Lucid

Presety pro Lightroom před apo

Albion Mystery

Presety pro Lightroom

Vsco Cam 50 Lightroom Presets

50 presetů inspirované populární aplikací VSCO CAM za $ 15 dolarů jsem si oblíbila především na portréty. Hnědě laděný preset jsem už dlouho zkoušela vytvořit, ale nějak se mi to nedařilo. Mé poslední fotky jsou editované upraveným presetem z této kolekce.

Winter Wonderland preset ZDARMA

Zimně laděné presety, které jsou k dispozici od Contrastly zdarma, jsem zatím já osobně příliš nepoužívala, ale pokud hledáte nějaké nevšední úpravy, doporučuji vyzkoušet. Navíc jsou zdarma. winter vibrant

Wedding Pack 18 Professional Lightroom Presets

Pokud sledujete moje cestovatelské fotky, většina úprav vychází z upraveného presetu z této „svatební“ série, která stojí pouze $ 5. Jemné a něžné tóny, které tento balík nabízí, se určitě nehodí jen na svatby 🙂 Navíc, mi přišlo, že nejvíce sedí na mé fotografie, aniž bych musela s tím výrazně hýbat.

Presety pro Lightroom

50 Filmic Lifestyle Lightroom Presets

Nejdražší z balíčku presetů, který vám dnes ukážu je tento nabízející cinematické úpravy. Stojí $ 15 dolarů a hodí se na fotografie, které jsou bez kontrastu. Já je zkoušela na záběry z drona, které působily jako kdyby byly v oparu.

Presety pro Lightroom

Bonus: On-line kurz o úpravě fotek v Lightroomu

Chcete umět upravovat fotky jako profesionální fotograf? Naučte se do detailu ovládnout jeden z nejlepších nástrojů na úpravu fotek a vyzkoušejte online kurz úpravy fotografií v Adobe Lightroom od A do Z.

Co kurz obsahuje:

  • 12 lekcí – 2,5 hodiny obsahu
  • Chceš umět upravovat fotky, ale nevíš kde začít
  • Láká tě představa živit se focením
  • Potřebuješ mít pořádek ve fotkách na disku i v Lightroomu
  • Chceš se naučit nové lokální úpravy
  • Nevíš, jak efektivně pracovat s tříděním fotek
  • Chceš znát důležité funkce a nastavení Lightroomu
  • Láká tě tvorba vlastních presetů
  • Chceš umět synchronizovat fotky s telefonem
petr klempa jak upravovat fotky v adobe lightroom cover online kurz nahled zdarma

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

Cestovatelské tipy5 tipů na nejlepší presety pro Lightroom

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu