...

20 skvělých dárků do 1000 Kč (nejen) pro cestovatele

Ráda dávám dárky, které neskončí pod postelí nebo ve skříni. Ještě radši jsem, když je to překvapení. Nápady si během roku píšu do mobilu, abych je nezapomněla a mám tak dárky promyšlené docela dopředu. Tento seznam jsem dávala dohromady trochu jinak. Zeptala jsem se svých přátel cestovatelů, co by je potěšilo.

Ptala jsem se lidí, co cestují s krosnou, v luxusních hotelech, ale i těch, co jezdí na krátké ale časté pracovní cesty. Pak jsem přidala něco svého a prošla fóra, diskuze a další články na českých i zahraničních serverech. Vyšel mi z toho tento seznam tipů na dárky, které potěší cestovatele (ale některé určitě i necestovatele) všeho druhu. Snad vám budou dobrou inspirací.

1) Potřebuji dovolenou – tričko s jasnou zprávou 

 • Cena: 349 Kč

Moje nejoblíbenější tričko, když jsem v ČR. Někdy si říkám, jestli baví víc mě, nebo lidi, co mě v něm vidí?

potrebuju dovolenou zoot

2) Pro ty, co fotografují telefonem

 • Cena: 399 Kč

Vůbec jsem netušila, že něco takové existuje i na telefon! Hovořím o dálkovém ovladači na spouštění fotoaparátu na telefonu. Tohle je fakt peckovní dárek pro všechny cestovatele, kteří fotí na telefon.

Dálkový ovladač na telefon

3) Praha neznámá – Netradiční poznávání Prahy

 • Cena: 180 Kč/osoba

Zažila jsem řadu průvodců v Čechách i ve světě, ale nikdo se nevyrovná těm od Prahy Neznámé. Jejich procházky Prahou jsou netradičním rozptýlením všedního dne, ať už vás vemou do chudinské kolonie Slatiny nebo na Hradčany po Novém Světě, budete unešeni. Dozvíte se tajemné i humorné příběhy, popovídáte si o architektuře i historii.  Tento zážitek ocení mladí i staří. Navíc za osobu dáte pouze 180 Kč.

Praha Neznámá

4) Stírací mapy – zaznamenávej si svoje cesty

 • Cena od 599 Kč

Stírací mapy jsou skvělým způsobem, jak si zaznamenávat, kde jste byli. Můžete sehnat i stírací mapy v podobě obrazů, ale nám přijde daleko praktičtější tento deník se stíracími mapami.

Deník zoot

5) Powercube – nezbytná součást výbavy cestovatele

 • Cena od 300 Kč

Když někam s Lukášem přijedeme, okamžitě hledáme zásuvku. Dron, gopro, foťák, telefony, počítače, kindle, všechno je potřeba nabít. Jenže ne všude jsou zásuvky stejné a my ještě naše věci nakoupili různě po světě. Tohle je geniální věc na cesty – Powercube. Můžete použít čtyři různé nástavce podle části světa, kde se zrovna nacházíte a na dalších stranách 4 české zásuvky, navíc ještě dvojici usb portů. Výborné je, že se kostky dají k sobě skládat a exituje několik varinat, jak je použít i doma.

powercube

6) Skládací batoh

 • Cena: 570 Kč

Skládací batoh je úplně perfektní věc snad pro každého cestovatele. Batůžky mají objem kolem 15 litrů a váží do 100 gramů. Takový batůžek si můžete zabalit do krosny nebo hodit do kufru a využít ho na krátké i delší procházky. My jsme ho používali například na Islandu, když jsme šli do hot potů a mamka s ním procestovala Austrálii, kde ho používala na denní výlety.

Skládací batoh Ferrino

7) Originální popruh na fotoaparát

 • Cena od 499 Kč

Já osobně jsem se zamilovala do popruhů od Lokoko.cz, a to hlavně do těch všech úžasných indiánských vzorů. Takový dárek ocení snad každý fotograf.

Popruhynafotoaparat

8) Rychleschnoucí, savý a především superskladný ručník

 • Cena od 200 Kč  (dle velikosti)

Obyčejný ručník zabírá docela místa, a dost brzy začne zapáchat, protože při přesunech nestíhá schnout. Proto jsme si s Lukášem oblíbili tyto velmi skladné rychleschnoucí ručníky. Zvolili jsme značku Sea to Summit a jsme s nimi naprosto spokojeni!

rucnik_sea_to_summit

9) Pro alergiky na prach – protiroztočový povlak na cesty

 • Cena od 189 Kč

Ale i když cestujete hotelem, nemusí to být takový luxus, jak byste si představovali. Pokud máte alergii na prach nebo jste citlivější, můžete se ráno probouzet oteklí či v noci se dusit. My proto s sebou vozíme cestovní povlak s nanotkaninou,do kterého uzavřeme hotelový polštář.

10) Plecháčky s cestovatelským motivem

 • Cena: 250 Kč

Podle Instagramu nejsme s Lukášem jediní, kdo miluje plecháčky. My doporučujeme plecháčky od našich kamarádů Eagles. Nákupem je podpoříte na cestách a mají vážně moc pěkné designy.

Plechacek od Eagles

11) Přírodní kartáček v nádherném balení

 • Cena od 139 Kč

Že kartáček na zuby může být hezký dárek, vás přesvědčí Miswak, prastará alternativa k běžným zubním kartáčkům, používanou po tisíciletí. Miswak vlastně kombinuje kartáček se zubní pastou v jednom.

 • Pokud chcete trochu něco podobnějšího kartáčkům, ale stále šetrného k přírodě. Sáhněte po EcoHeart.

miswak_kartacek darek pro cestovatele

12) Kosmetika proti jetlagu a únavě

 • Cena: 499 Kč

Po dlouhém letu nebo přejezdu, je pleť pěkně strhaná. Vyzkoušela jsem leccos, ale na kruhy pod očima mi nejvíce funguje kyselina hyaluronová. Osvěží pleť, napne ji a navíc je to přirozená součást naší kůže.

Dobrou zkušenost mám s Nafigate, ale lze sehnat i od jiných firem. Dejte si ale pozor, aby v tom bylo dostatečné množství aktivní složky (kyselina hyaluronová min. 1 %).

hyalka darek pro cestovatele

13) Dárek pro ekologické cestování

 • Cena: 139 Kč

Lukáš je miluje, teď mluvím o síťovkách. Hodně nás mrzí, že ji nemáme s sebou v Thajsku, protože tady se opravdu nesmyslně plýtvá plastem. Na další cestu po Asii si ji určitě přibalíme. Síťovka je super skladná a hodí se jako dárek snad pro úplně všechny, nejen cestovatele.

Síťovka

14) Cestovní lampička

 • Cena: 399 Kč

Zamilovala jsem se do této cestovní lampičky od Moleskinu. Je na otočném klipu a má pět nastavitelných režimů. Lze ji použít jako světlo na kolo, na čtení a jako stolní lampičku.

cestovni_lampicka darek pro cestovatele

15) Cestovní deník & diáře

 • Cena od 255 Kč

Cestovní deníky a zápisníky seženete i od Moleskinu či dalších světových značek, já mám ale ráda ty od české firmy CleverMinds. Můžete si vybrat mezi Výletníkem a MNF Cestovatelem. Pro milovníky papíru nádherný dárek.

Tip na dárek pro Freelancery i digitální nomády: Dlouho jsem od nich používala i organizér PILOT, který nahrazuje klasické diáře. Je totiž nedatovaný. Byl to jeden z mých nejdůležitějších nástrojů na plánování a na to, jak si jako freelancer udržet pracovní morálku.

cleverminds darek pro cestovatele

16) Čelovka

 • Cena od 423 Kč

Tohle je super dárek pro všechny, kdo jezdí kempovat. Pořádný výběr mají na 4camping.

Celovka

17) Kapesní monokulár

 • Cena: 389 Kč

Kukátko, které vám prodlouží dohled. Vlastně taková levnější varianta dalekohledu na pozorování zvířátek.

monokl darek pro cestovatele

18) Fotokniha

 • Cena od 799 Kč

Ráda procházím starší fotoknihy. Máme doma pouze tři, ale kdykoliv jdu kolem knihovny, jednu vytáhnu a vzpomínám. Kdysi je dělal táta z našich cest, já jsem se k tomu také chystala, ale narazila jsem na zdlouhavost a složitost programů. Znáte Saal Digital? Jsem z toho nadšená, protože se mi podařilo knihu vytvořit během 15 minut. Navíc mi přišla za neuvěřitelné 3 pracovní dny. Proto vřele doporučuji.

fotokniha darek pro cestovatele

19) Kvalitní cestovní lahvičky na kosmetiku

 • Cena: od 200 kč

Cestovní lahvičky na kosmetiku nejsou nikdy špatným dárkem pro holku. Jen si dejte pozor, abyste pořídili kvalitní. Není nic horšího, než když se vám vylije kosmetika do zavazadla. Já osobně jsem jich zkusila už desítky, nakonec jsem investovala do poměrně drahých od značky Kikkerland a ty mě zatím nezradily. Jsou ale docela tvrdé a nejde z nich šampon pořádně vymačkat (musí se vyklepávat).

 • Já osobně mám větší sadu i se spreji, ale v prodeji jsem momentálně našla pouze tuto.

cestovní lahvičky na kosmetiku

20) Skutečný dárek

 • Cena od 150 Kč

Darujte dvacet kuřat, školní pomůcky pro 7 dětí nebo veselou kozu prostřednictvím Člověka v tísni. Za nákup vám pošlou certifikát, který můžete věnovat jako originální dárek.

logo skutecny darek

[visual-link-preview encoded=“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″]

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

Cestovatelské tipy20 skvělých dárků do 1000 Kč (nejen) pro cestovatele

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu