...

10 nejlepších vychytávek pro cestovatele

Cestování může být dřina. Zvlášť, když jedete na delší dobu, třeba kempujete a jste ještě ke všemu odříznutí od civilizace. Vychytávek pro cestovatele není nikdy dost. Tady jsou skvělé elegantní vychytávky na cesty, které vám cestování usnadní a třeba i ušetří místo v batohu.

10 vychytávek pro cestovatele

1) Skládací láhev na vodu

Dlouho jsme si lámali hlavu s tím, jak naložit na cestách s vodou. Kupování balené vody není ekologické a při dlouhodobém cestování se prodraží, vlastní plastová lahev zase zabírá hodně místa i ve chvíli, kdy je prázdná. Pak jsme ale narazili na Hydrapak a z téhle skládací lahve se stala naše nejoblíbenější vychytávka.

Lahev se dá totiž postupně zmenšovat (tak, jak upíjíte), až se z ní stane téměř placka.

2) Kam se špinavým prádlem? Věčný problém cestovatelů

Člověk by neřekl, že je špinavé prádlo problém. Ale po pár dnech ho míchat s tím čistým není žádná lahoda. Nejdříve jsme to řešili igelitkami, ale tyto cestovní pytle jsou vhodnějším řešením. Nepropouští žádné pachy, jen tak se neroztrhou a mají šikovná poutka.

Cestovní pytel na špinavé oblečení nebo odpadky
Cestovní pytel na špinavé oblečení nebo odpadky

3) Organizéry do kufru

Několik let jsme měli v kufrech a batozích uklizeno jen první den cesty. Pak se člověk začne v zavazadlech přehrabávat a jednotlivé sektory, které si před odletem tak pečlivě roztřídil, jsou pryč. Od chvíle, co jsme si pořídili první organizéry, se staly nepostradatelnou součástí našeho vybavení. Díky nim máme v kufrech konečně pořádek i po několika týdnech cestování.

  • Kde je koupit? Kvalitní organizéry pořídíte (světe, div se!) na Alze. Pokud chcete spíš jednotlivé velikosti a ne celé sety, mrkněte na tento odkaz.
Cestovní organizéry v kufru
Cestovní organizéry do kufru jsou skvělým pomocníkem

4) Cestovní nafukovací polštářek

Cestujete často letadlem, nebo rádi spíte pod stanem? Pak určitě znáte ten pocit, kdybyste dali cokoliv za polštář. Tento skládací nafukovací polštářek s sebou Lucka vozí úplně všude. Vejde se totiž i do kapsy.

Nafukovací polštářek Sea to Summit
Nafukovací polštářek je skvělý do letadla

5) Skládací batoh

Když už jsme u těch skládacích věcí, nesmíme zapomenout na skládací batoh. Původně jsme si ho pořídili na naší expedici po Evropě na elektrokolech, nakonec jsme ale zjistili, že se hodí skoro všude. Batoh se stejně jako polštářek vejde do kapsy (ve složeném stavu) a váží jen 90g. Doporučujeme buď batoh Ferrino (bývá často vyprodaný), nebo Osprey Ultralight.

Skládací batoh od Osprey
Skládací batoh od Osprey

6) Cestovní kávovar Wacaco

Tohle je vychytávka spíše pro nás, kávomily. Ale z  naší zkušenosti je kávomil každý druhý cestovatel, takže cestovní kávovar na tento seznam rozhodně patří. Kávovarů vhodných na cesty je více, nám se ale nejvíce osvědčil espressovač Wacaco. Jako jediný totiž  dokáže vyvinout tlak srovnatelný s profesionálními kávovary a má velikost větší brambory.

Wacaco Nanopresso
Cestovní pressovač Wacaco Nanopresso

7) Cestovní křesadlo

Kolikrát v životě se vám stalo, že jste potřebovali sirky? Nám nesčetněkrát. A když už jsme je našli, většinou už byly navlhlé. Proto s sebou vozíme křesadlo, pomocí kterého rozděláme oheň nebo zapálíme sporák fakt úplně všude. Za málo peněz hodně muziky!

Křesadlo od české značky Pinguin
Křesadlo Pinguin od české značky, které se vejde i na klíče

8) Stativ Gorilla a držák na foťák

Pokud jste fotografové, tak víte, jak složité je se na cestách fotit. Pokud chcete být na fotce i vy, musíte buď poprosit kolemjdoucího (z  90 % budou stát takové fotografie za nic), nebo fotoaparát někam položit a vyfotit se samospouští. Jenže často není kam fotoaparát položit nebo o co ho opřít a z fotografie není nic. V horším případě spadne a rozbije se.

Gorilla Pod od Joby je řešením právě pro takové případy. Je extrémně lehký a umožňí umístit fotoparát klidně i na větev, sloup nebo zábradli.

Jak gorillapod vybrat

Dejte si pozor při výběru, jakou hmotnost unese. Pokud fotíte zrcadlovkou, sáhněte pro nosnosti 3kg nebo 5kg. a bezzrcadlovky vám stačí nosnost 3kg a na kompakty 1 kg. Je výborný i na smartphony, jen je třeba k němu dokoupit nástavec na telefon.

Gorillapod Joby je ideální na cestování
Gorillapod Joby je ideální na cestování

Druhou vychytávkou na fotoaparát je klip Capture od Peak Design, který si připnete kamkoliv na oblečení, třeba na batoh. Fotoparatát do něj pak jednoduše zasunete.

Klip pro uchycení fotoaparátu na batoh nebo tašku
Klip pro uchycení fotoaparátu na batoh nebo tašku

9) Cestovní přechodka do zásuvky Powercube

Tuto kostičku do zásuvky doporučujeme každému už celé roky. Když někam přijedeme, okamžitě hledáme zásuvku, protože je potřeba všechno nabít. Jenže ne všude jsou zásuvky stejné a my ještě naše věci nakoupili různě po světě. Tohle je geniální věc na cesty – Powercube.

Můžete použít čtyři různé nástavce podle části světa, kde se zrovna nacházíte a na dalších stranách 4 české zásuvky, navíc ještě dvojici usb portů. Za čtyři roky používání se nám rozbila pouze jednou. To je skvělý výkon, protože kostičku konstantně přetěžujeme.

Powercube
Powercube je nejlepší přechodka, kterou jsme kdy vyzkoušeli

10) Platební karty

90 % našich výdajů je v zahraničí, neustále se tedy potýkáme s vybíráním peněz z bankomatů, počítáním převodních kurzů a přemýšlením, jak bychom mohli o něco více ušetřit. V tom nám hodně pomáhají chytré platební karty jako Revolut a Curve, díky kterým se dostaneme na lepší kurzy a když je správně zkombinujeme, tak i na výběry v zahraničí bez poplatků.

Protože je to téma na delší povídání, připravili jsme pro vás samostatný článek na našem druhém blogu, kde se financemi a technologiemi zabýváme. Článek o platebních kartách je tady.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

Cestovatelské tipy10 nejlepších vychytávek pro cestovatele

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu