10 nejlepších vychytávek pro cestovatele

Vychytavky pro cestovatele

 

Cestování může být dřina. Zvlášť, když jedete na delší dobu, třeba kempujete a jste ještě ke všemu odříznutí od civilizace. Tady jsou skvělé elegantní vychytávky na cesty.

 

1) Budiž stan

O samorozkládacím stanu jsem snila každý den na Havaji, kdy se nám setmělo v šest hodin a my jsme si svítili mobilem, abychom ho dokázali nějak postavit. Samorozkládací stan totiž stačí po rozbalení vyhodit do vzduchu, on se sám rozevře, pak ho jen ukotvíte a můžete bydlet  🙂

 

Samorozkládací stan

 

2) Kam se špinavým prádlem? Věčný problém cestovatelů

Člověk by neřekl, že je špinavé prádlo problém. Ale po pár dnech ho míchat s tím čistým není žádná lahoda. Nejdříve jsem to řešila igelitkami, ale tyhle cestovní pytle jsou daleko elegantnějším řešením. 🙂

Cestovní pytel

3) Na levnější kávu

Pokud bez kávy nedáte ani ránu, vlastní hrnek je nutností, protože s vlastním hrnkem dostáváte v mnoha kavárnách slevu a v USA i Kanadě refill (doplnění) zdarma.

My s Lukášem máme rádi keepcupy!Keep cup

 

4) Filtruj vodu

Málokdy kupuji balenou vodu, snažíme se šetřit přírodu i peníze. Každý si s sebou vozíme jednu plastovou láhev. Pokud máte raději přefiltrovanou vodu, sáhněte po láhvi s filtrem.

 

Filtrační láhev

 

5) Kam s ní?

Kam se svačinou? Pytlíky jsou rozhodně výhodnější na svačiny než plastové krabičky. Pokud máte jako většina cestovatelů smýšlení ekologické, tohle je mnohem lepší varianta než igelitové sáčky. Můžete je i mýt v myčce nebo dát do mikrovlnky.

 

Compleat

 

 

6) Krok sem, krok tam

Myslíte si, že ho nepotřebujete, ale když ho máte, nechápete, jak jste bez něj mohli fungovat. Fitbit či jiný krokoměr je zkrátka pro cestovatele super vychytávka, která baví. My jsme si takhle naměřili, že jsme nachodili za 3 měsíce cestování přes 800 km. 🙂

 

Fitbit

 

7) Pro knihomoly

Knihy nejsou zrovna nejlehčí věc z našich kufrů. Už dávno jsme proto přešli na čtečky. Díky tomu jsem se i výrazně zlepšila v angličtině, protože čtení knih v cizím jazyce je na kindle mnohem jednodušší. Když si nainstalujete slovník, stačí podržet prst na slově, které neznáte, a hned se vám objeví překlad.

 

Kindle

 

8) Revolut kreditní karta

Chcete mít výběry z bankomatů v zahraničí zdarma? Revolut je multiměnová karta, která funguje všude po světě a máte výběry z bankomatů zadarmo (alespoň od nich žádné poplatky nejsou). Můžete si na ní libovolně převádět mezi virtuálními peněženkami měny, jak se vám zlíbí, takže můžete optimalizovat kurzový přepočet.

 

Revolut

9) Jídlo v prášku

Jsem fanoušek jídla v prášku – Many a Soylentu. Jedná se o cenově dostupné jídlo ve formě prášku, který vám dodá vše, co vaše tělo potřebuje. Je to skvělý způsob, jak se udržet na cestách fit, vyhnout se fastfoodům, ušetřit žaludek i nějaké peníze. A hlavně se nemusíte stresovat, když si nemůžete uvařit nebo nikde není normální obchod a restaurace.

 

Moje Mana

 

10) Pro cestovatelky a jejich dny

Naše dny jsou peklo. Zvlášť při cestování. Tampony i vložky jsou docela nepoužitelné, když vyrážíte na více dnů do přírodu. Ale i pro normální cestování to není žádné blaho. Menstruační kalíšek je obrovská úleva. Nabízí zcele komfortní, ekonomické a ekologické řešení, navíc vám ušetří celkem dost peněz.

 

Lady Cup