...

Víkendová dovolená v ČR – jaké ubytování zvolit?

Toužíte po úniku ze všedních dnů, ale více než exotické letecké zájezdy je vám blízká česká krajina? Dovolená v Česku není nuda, stačí si jen vybrat správné místo a dočasnou střechu nad hlavou. V tomto článku se zaměříme na tuzemské možnosti ubytovacích zařízení, ve kterých načerpáte sílu z přírody i z rozmazlovacích procedur.

Na kraj lesa, za historií, či na wellness?

Někomu vyhovuje se od běžné rutiny odstřihnout horskou túrou či návštěvou hradu, jiný si rád dopřeje méně aktivní dovolenou, třeba i s každodenní elektronikou v ruce. Místní ubytování nabízejí maximální komfort i doplňkové služby, v těch zaměřených na autentický naturální zážitek budete nejspíš muset trošku pohodlí obětovat.

Typy ubytování v ČR

Kromě zajímavé dovolenkové lokality si vyberte i typ zařízení, který nejlépe splní vaše představy o ubytování.

Hotely, penziony

Klasické hotely a méně honosné penziony najdete v každém větším městě. Často si v nich můžete zajít na večeři do hotelové restaurace či si vybrat nějakou z relaxačních procedur nebo využít jiné doplňkové služby. Bývají poblíž turistických cílů, takže budete mít vše na dosah ruky.

Individuální soukromé ubytování

Jednotlivci, páry a menší skupinky cestovatelů si mohou vybírat i z ubytování od soukromníků. Ti se často snaží odlišit, máte tedy jedinečnou možnost užít si dovolenou v originálním krátkodobém bydlení. Ubytovat se dnes můžete třeba na zámku, v pivovaru a jiných historických stavbách, na ranči, hausbótu, posedu, v jurtě, týpí, sudu, maringotce, vojenském opevnění (řopíku), tiny housu či stromovém domku.

V kempu

Oficiální tábořiště většinou fungují během sezóny a pro turistický pobyt nabízejí chatky a místa pro karavany, obytná auta či stany. To však automaticky nemusí znamenat nepohodlná lůžka a nedostatek soukromí – znáte glamping, luxusní stanování? Milovníci retro vzpomínek či přírodněji založení výletníci ale zajisté najdou i kempy, ve kterých se zastavil čas.

Na vlastní pěst

I kdybyste chtěli neohroženě vyrazit na čundr na divoko a spát pod stanem, plachtou či rovnou pod širákem, nezapomeňte na základní pravidla: v ČR je vícedenní táboření povoleno jen na vyhrazených místech, nocovat však můžete kdekoliv – po jednorázovém přespání po vás nesmějí zůstat žádné stopy. V národních parcích, chráněných krajinných oblastech a národních přírodních rezervacích je táboření i stanování zcela zakázáno pod několikatisícovou pokutou.

Kam si pojedete dobít baterky?

Možností ubytování na dovolené v ČR je hodně a rozhodnout se nemusí být snadné. Každá varianta má „něco do sebe“ a bude vyhovovat jinému typu cestovatelů. Kterou upřednostníte vy?

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

CestováníVíkendová dovolená v ČR – jaké ubytování zvolit?

O autorovi

Nejnovější články na blogu