...

Roadtrip Kanada – Ajlaška – USA

Přesně 29. června jsme vyrazili na náš první delší roadtrip po Severní Americe. Strávíme tři měsíce v autě, uvidíme vše co půjde a hlavně, budeme o naší cestě psát a natáčet. Postupně se budete dozvídat nejen kudy jedeme a co vidíme, ale také kolik nás to stojí, jaké výzvy musíme překonávat a povíme vám jak na to, abyste si sestavili ještě lepší roadtrip, než je ten náš.
vyrazime na roadtrip3

Jak cestujeme

Koupili jsme auto (Dodge Grand Caravan), které jsme přestavěli na campervan. Máme v něm vše od postele, přes ledničku, kompletní výbavu na vaření až po invertor na nabíjení všech našich elektrických aparátů. V podstatě kromě záchodu a sprchy máme kompletní dům na čtyřech kolech. Auto má najeto přes 265 tisíc kilometrů a je více než jasné, že po cestě budeme něco opravovat. O to bude naše cesta větší dobrodružství!
Spát budeme, kde to půjde. Povětšinou v autě nebo ve stanu, ideálně přímo na pláži, v kempu nebo na parkovišti Walmartu. Zkrátka, jak to okolnosti dovolí a hlavně, co nejlevněji. Nejlépe zadarmo.

Kudy jedeme

Zjednodušeně: Calgary (Kanada) – Fairbanks (Aljaška) – San Francisco (USA) a nazpátek. Ale to opravdu jen zjednodušeně, protože po cestě máme více než 100 míst, kde se hodláme zastavit. Kde zrovna jsme zjistíte jednoduše – každý den dáváme na Facebook fotky a videa.
roadtrip mapa

Co budeme po cestě dělat

Milujeme hikování a tak budeme po většinu času buď řídit, nebo lézt po horách. Budeme si muset vařit, prát a pracovat online, takže čas od času navštívíme hotelové lobby (kde mají wifi), kavárnu nebo prádelnu. Po cestě budeme natáčet, fotit, stříhat a publikovat. A taky posílat pohledy. 🙂

Máme kompletní výbavu

Auto: Chiquita, Dodge Grand Caravan, r.v. 2005, 3.3l V6, najeto přes 265 000 km, původně 7-místné

Co jsme postavili:

 • postel z překližky (video, jak jsme budovali auto) (30 CAD materiál)
 • poličky z beden na mléko (2 CAD / bedna)

Co jsme nakoupili:

 • ledničku na elektřinu (45 CAD)
 • invertor pro nabíjení všech našich hraček za jízdy (39 CAD)
 • kempovací výbavu (stan, 2x židle, dvouplotnový vařič) (100 CAD)
 • kuchyňské nádobí, pánev, vařečky (50 CAD)
 • 2x power banku, včetně takové, která dokáže nakopnout auto (80 CAD)
 • pěnu a paměťovou matraci, polštáře (80 CAD)
 • auto (2800 CAD)
 • krosny (200 CAD)
 • další serepetičky (200 CAD)
 • pánve

Příprava nás něco stála

Nejdražší položkou bylo samozřejmě auto, které máme ale v úmyslu na konci naší cesty prodat a to ideálně za stejnou cenu, za kterou jsme ho koupili. Už se nám to jednou povedlo.
Kompletní náklady jsou okolo 3900 kanadských dolarů, což je něco okolo 70 tisíc Kč. Výbava bez auta nás stala zhruba 20 000 Kč.
Možná se to zdá hodně, ale v Kanadě je to částka, kterou si zvládnete ušetřit za dva měsíce práce (když jste na to dva). Náš plat byl se vším všude zhruba 15,50 CAD na hodinu, průměrně nám přišlo z práce na účet dohromady 4000 CAD za měsíc a z toho jsme vždy polovinu ušetřili.

Denní limit 50 amerických dolarů

Ušetřeno máme z Kanady dost na to (alespoň doufáme!), abychom zvládli cestovat až do září. Abychom měli prostor i pro nečekané výdaje, stanovili jsme si denní výdajový limit, který je 50 amerických dolarů.

O čem budeme psát

Budeme zahlcovat naše sociální sítě fotkami z cest, krátkými glosami a budeme podrobně zaznamenávat naší cestu a všechny výdaje (TADY). Můžete se těšit na přehledné týdenní aktualizace toho, jak si finančně vedeme, kolik nám zbývá peněz a jak moc s naším rozpočtem strádáme. 😃

Jak nás můžete podpořit

Koupí pohledu z našich cest nám můžete dát vědět, že nás sledujete a zajímá vás, co děláme. Nežádáme nic víc, než reálnou cenu známky a pohledu, které budeme průběžně aktualizovat ZDE tak, jak pojedeme.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

Severní AmerikaKanadaRoadtrip Kanada - Ajlaška - USA

O autorovi

Lukáš Konečný
Lukáš Konečnýhttps://www.lkmedia.cz
Jsme duší markeťák, miluji hory a procestoval jsem desítky zemí světa. Na tomto blogu pro vás tvořím obsah z tématických oblastí, které jsou mi velmi blízké: o cestování, marketingu, financích a zdraví.

Nejnovější články na blogu