O nás

Naposledy aktualizováno: 4. května, 2019

Lidé si o nás myslí, že máme velké štěstí, protože můžeme pracovat online a cestovat, my to vidíme trochu jinak: Máme štěstí proto, že jsme našli jeden druhého. Je krásné moct pracovat odkudkoliv ze světa a poznávat jiné kultury (a jíst hodně jídla), ale to nejkrásnější na tom je, že všechno prožíváme spolu. Jednoho dne nejspíš někde zakotvíme, postavíme si dům, budeme mít spoustu psů a možná i děti a nejspíš už nebudeme tolik cestovat, věříme ale, že to bude úplně stejně dobrodružné a stejně naplňující.

Loudavým Krokem

Kdo jsme?

A kdo tedy jsme? Na úředních papírech jsme manželé Koneční, pro naše přátele jsme Lucka a Lukáš, dva blázni, kteří žili rok v Kanadě, kde si přestavěli auto na obytný vůz, a pak tři měsíce cestovali po Severní Americe. Kempovali jsme na Havaji, jeli jsme 3 dny non stop z Calgary na Aljašku, a pak projeli národní parky na západu USA.

To už je ale hodně dávno, od té doby už jsme kempovali v Ugandě, jeli netrénovaně na elektrokolech z ČR do Řecka, měsíc jsme bydleli v Thajsku a máme za sebou tři měsíce života v Mexiku.

Co máme vystudované?

Lucka studovala bakaláře i magistra na Žurnalistice na FSV UK a milovala to. Lukáš je národní hospodář z VŠE a lásky tam moc nebylo, ale o to víc grafů a rovnic.

Jak se živíme?

Naše práce je 100% online.

Lucka dělá hlavně digitální marketing a sociální sítě pro malé technologické firmy. Její specializace tam nekončí, občas se přezuje do role copywritera nebo PR specialisty, díky backgroundu v žurnalistice a kontaktům firmám také pomáhá s komunikací s médii. Má řadu zahraničních i českých klientů, například Baobab Group nebo Art Please. Její největší dítě je ale nanoSPACE a vzdělávací projekt Česko je nano, kde vede marketing i PR.

Lukáš se stará o marketing v rodinné bioprodejně Macrolife, jinak má ale hlavu spíše na ty techničtější věci. Pro klienty připravuje automatické e-mailové kampaně, optimalizuje weby a pracuje na SEO. Zabývá se taky trochu tradičnějších odvětvím – strojírenstvím. V malé firmě o čtyřech lidech, která vyrábí formy do vibrolisů, se stará o komunikaci s klienty. Je také jedním z redaktorů v kryptoměnovém projektu Altclub.

‚‚Kreativní být umím, ale bolí to. Příběhy mi dají spoustu práce a tak oproti Lucce píšu spíš “step-by-step” návody a starám se o technickou část našich projektů. Jak jde o tabulky, to je moje.’’

Svoje aktivity pro klienty jsme od ledna 2019 převedli pod značkou LK Media, kde se o našich službách dočtete více.

Přestože z toho výčtu to vypadá, že máme práce až nad hlavu (a občas tomu tak je), abychom se uživili, musíme mít daleko více příjmů. Proto prodáváme naše fotky z cest, investujeme do kryptoměn a věnujeme se affiliate marketingu. Část příjmů nám jde i z blogu, i když tato částka je zatím zanedbatelná. O tom, jak vyděláváme online píšeme na náš druhý blog – Powerofdoing.blog.