...

Několik tipů, jak si zkrášlit domácnost i s malým rozpočtem

Krásný a útulný domov zvládnete i s malým rozpočtem, stačí trocha fantazie a kreativity. A pokud vám zrovna nápady chybí, my vám poradíme.

Plánování a stanovení priority

Hledejte inspiraci

Pokud si nejste jisti, v jakém duchu by se váš interiér měl nést, inspirujte se v časopisech o bydlení nebo navštivte webové stránky o designu a trendech v bydlení. Projít můžete také Pinterest, kde je spousta zajímavých nápadů i tipů a triků na levné a efektní dekorace, které si můžete vyrobit sami.

Vytvořte si plán

Než se do zkrášlování svého obydlí pustíte, vytvořte si plán. Sepište si seznam toho, co potřebujete (nová sedačka, konferenční stolek, květináče apod.) a pak se snažte definovat styl, ve kterém interiér chcete mít. Bez plánu se snadno může stát, že jednotlivé kusy budete vybírat halabala a výsledek nebude tak efektní, jak jste si ho představovali.

Seřaďte si priority

Když máte vytvořený plán, sepište si seznam, které z věcí je nutné pořídit co nejdříve. Určitě nemusíte kupovat všechno najednou, abyste se nevydali z celého rozpočtu. A Pokud přece jen toužíte po rychlé změně interiéru, ale schází vám dostatek financí, vyřešte to rychlou půjčkou pro domácnost.

Několik tipů, jak na zkrášlení domácnosti za pakatel

  1. Nakupujte v second handu a bazarech. Věci z druhé ruky mají své kouzlo – v second handech nebo v online bazarech můžete padnou na skvělé originální kousky (za velmi nízké ceny), které dodají vašemu obydlí nezaměnitelný charakter.

  1. Vyrábějte si sami. Jestliže patříte mezi ty zručnější, přiložte ruku k dílu a některé doplňky a dekorace si jednoduše vyrobte sami. Internet je studnice nápadů, stačí jen umět googlit a najít chytré a jednoduché návody na vylepšení interiéru.

  1. Buďte kreativní. S trochou kreativity se dají vytvořit skvělé a vkusné dekorace. Například ze zavařovacích sklenic můžete udělat vázy na květiny a z palet sedačku. Nechte svou fantazii vyniknout.

  1. Hledejte a hlídejte slevy. V případě, že vaše domácnost vyžaduje nějaký dražší předmět, hlídejte výprodeje. Naštěstí existují nákupní svátky (například Black Friday), během kterých pořídíte to, co chcete za zlomek původní ceny.

  1. Změňte barvu. Kolikrát stačí daný pokoj vymalovat, přidat malbu na stěnu, nebo jednu část vytapetovat a hned se interiér změní k nepoznání.

  1. Zbavte se věcí, které nepotřebujete. Abyste se doma cítili dobře, stačí zorganizovat malý úklid. Roztřiďte věci, které doma máte a ty vyřazené odneste k popelnicím (kde se můžou hodit někomu jinému), na charitu, nebo z nich vyrobte zcela novou dekoraci.

  1. Vpusťte světlo, přidejte rostliny. Když v interiéru chybí světlo, není to ono. Proto vyměňte těžké závěsy za lehké záclony nebo moderní žaluzie. Oživte atmosféru několika rostlinami – i jeden malý kaktus na parapetu dokáže zázraky.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

SeberozvojLifestyleNěkolik tipů, jak si zkrášlit domácnost i s malým rozpočtem

O autorovi

Nejnovější články na blogu