...

Keukenhof: Kam na tulipány v Holandsku v roce 2024

Lukyho maminka miluje květiny, a tak jsme se společně vydali do Keukenhofu, největšího světového tulipánového ráje, který se nachází v Holandsku. Nemusíte být největšími fanoušky tulipánů ani květin, aby vás dostaly nekonečné barevné pláně tulipánů, které se rozkládají na ploše 32 hektarů.

V článku vám prozradíme vše, co potřebujete vědět k vaší návštěvě Keukenhofu. Řekneme vám, kdy vyrazit na Tulipány do Holandska, jak se do Keukenhofu dostat z Amsterdamu i kde se ubytovat.

Níže v článku najdete i odkaz, kde si koupit vstupenky, my je kupovali víc jak dva měsíce předem🤯, na ty nejlepší dny bývají velmi rychle vyprodané.

Keukenhof: Kam na tulipány v Holandsku v roce 2024
Luky s maminkou v Keukenhofu v Holandsku

Kdy kvetou tulipány v Holandsku

Tulipány a Holandskou k sobě patří stejně jako Česko a pivo. U nás si ale to pivo dáte celoročně, zatímco na tulipány do Holandska musíte vyrazit od konce března do začátku května.

Kam na tulipány v Holandsku vyrazit?

Určitě do Keukenhofu! Park Keukenhof je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst v Holandsku, kde si můžete prohlédnout miliony (opravdu miliony) rozkvetlých tulipánů. Je otevřen jen po dva měsíce v roce, kdy jsou rostliny v největším květu.

Nachází se nedaleko Amsterdamu a je tak ideální spojit s Amsterdamem i návštěvu Keukenhofu.

Keukenhof: Kam na tulipány v Holandsku v roce 2024
Keukenhof: Kam na tulipány v Holandsku

Kde se ubytovat

Pokud se chcete ubytovat v blízkosti Keukenhofu, doporučuji rezervovat ubytování hlavně včas. Jinak to nejlepší bude pryč. Skvělý hotel je Alexander Hotel, který je od zahrad pár kilometrů.

Další alternativou je ubytovat se v Amsterdamu a vyrazit pak shuttle busem (koupíte vstupenku i s jízdenkou přes GetYourGuide)

V centru je super hotel City Hotel Amsterdam nebo Hotel Oscar. Pokud hledáte něco levnějšího, zkuste jestli bude volno v Campanile Hotel & Restaurant Amsterdam, který leží na konečné stanici metra.

Kde se ubytovat u Keukenhofu
Alexander Hotel – tip, kde se ubytovat u Keukenhofu

Keukenhof: Vše, co byste měli vědět

Keukenhof je nejznámější zahrada Evropy, kde můžete obdivovat asi největší množství rozkvetlých tulipánů na jednom místě. Na 32 hektarech krásného lesoparku najdete více jak 7 milionů květin a cca 800 různých druhů.

A to konkrétně:

 • Tulipány,
 • narcisy,
 • hyacinty,
 • sasanky,
 • lobelky,
 • stovky azalek,
 • rododendrony,
 • japonské sakury a další vzrostlé stromy.

Vše je usazené mezi jezírky a kanály a je tu samozřejmě i tradiční velmi fotogenický větrný mlýn. 😁

Keukenhof: Kam na tulipány v Holandsku

Květiny září různými barvami a jsou vždy sázeny ve 3 vrstvách, aby byly po celou otevírací dobu parku vždy rozkvetlé.

Park byl otevřen veřejnosti v roce 1950 a v prvním roce přilákal 236 000 návštěvníků. Dnes ho navštěvuje přes milion turistů ročně!

Kde je Keukenhof?

Keukenhof najdete v holandském městě Lisse, asi 30 minut jízdy od Amsterdamu.

Jak se dostat do Keukenhofu z Amsterdamu?

Do Keukenhofu se snadno dostanete autem, které si můžete půjčit v Amsterdamu na letišti (my využíváme většinou služby RentalCars) nebo jednoduše si rezervovat výlet přes GetYourGuide autobusem.

Otevírací doba Keukenhofu

Jak už jsme zmínili výše, tulipány nekvetou celoročně, dává tedy smysl, že Keukenhof není otevřený po celý rok, ale pouze po dobu, kdy jsou tulipány nejkrásnější, to je většinou od konce března do poloviny května.

Otevírací doba Keukenhofu v roce 2024:

 • Kdy je park otevřen: 21.3. – 12.5.2024
 • Od kdy do kdy je park otevřen: 8:30 – 19:30
 • Oficiální web: keukenhof.nl/en
Keukenhof: Kam na tulipány v Holandsku

Jak a kdy koupit vstupenky do Keukenhofu

Pokud chcete vyrazit do Keukenhofu, určitě si kupte vstupenku předem online s dostatečným předstihem. Každý rok navštíví Keukenhof přes milion turistů a spousta cestovatelů se do něj nedostane, protože na ně nezbydou vstupenky!

My jsme kupovali vstupenky víc jak dva měsíce před odjezdem do Holandska. 🤭

Pokud si nekoupíte lístek předem, mohlo by se stát, že zkrátka nebudou. Vstupenka se kupuje na konkrétní datum a v zahradách můžete strávit celý den. Ceny se pohybují okolo 18,5 EUR pro dospělého a 9 EUR pro děti.

My jsme vstupenky kupovali na GetYourGuide, se kterým máme dlouhodobě dobré zkušenosti. Navíc si je můžete koupit rovnou i s dopravou z Amsterdamu. ☺️

Co vidět a dělat v Keukenhofu

Je to jasné: Prohlížet si květiny, kochat se a fotit. 😁Park je pastva pro vaše oči, můžete si zkusit spočítat, kolik druhů tulipánů jste viděli. Jak už jsem zmínila výše, je tu více jak 800 druhů tulipánů.

Navštívit můžete také různé výstavy zaměřené tulipány, kde se dozvíte více o jejich historii, pěstování a různých odrůdách.

Co vidět v Keukenhofu

Pokud dostanete hlad, nemusíte se bát, jsou tu stánky i restaurace s občerstvením, kde snadno dobijete energii nebo odložíte méně nadšené spoluúčastníky výpravy.

Samozřejmě jsou tu i obchůdky se suvenýry, můžete si koupit tašky, magnety, keramiku i podtácky pod hrníčky s motivy tulipánů a dalších květin. Pro zahradníky je asi nejlákavější fakt, že si mohou koupit cibuloviny květin, které si pak můžou zasadit na vlastní zahradě.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

EvropaNizozemskoKeukenhof: Kam na tulipány v Holandsku v roce

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu