O nás

Kdo jsme

Jsme Vianovci, každým coulem, každým dechem. Milujeme cestování, svět, knihy a všechno ostatní. Píšeme o tom, co jsme viděli, a kam stojí za to se vydat, ale také, kolik to všechno stojí. Občas ucmrdneme nějaký názorovější text, aby nebyla nuda.

Lucie

Jsem alergická na zimu. V zimě se celá osypu, svědí mě nesnesitelně kůže a prakticky se s tím nedá nic dělat. A tak jsem se jednoho dne rozhodla, že pojedeme do Kanady. Respektive: “Jedu do Kanady, dělej si, co chceš.” Řekla jsem Lukášovi a on naštván a s výrazem největšího utrpení, řekl, že pojede taky. “Ale jen na dva měsíce.” Nakonec jsme v Kanadě strávili na pracovních vízech rok a změnilo nám to život. Zjistili jsme, že zima je nádherná (a suchá zima -30 paradoxně vadí mojí kůži méně, než naše vlhká zima 0 stupňů, žádnou alergii jsem v Kanadě neměla), hory nás táhnou více než město a celkově to poznává jiných kultur je asi něco, co bychom chtěli nějakou dobu dělat. Vystudovala jsem žurnalistiku a celý život mě bavilo psát, tenhle web je tak trochu moje vyrovnání se s tím, že novinář nebudu. Podlehla jsem lákadlům marketingu.

Oba dva pracujeme momentálně 100% online.  Já se živím především správou sociálních sítí, blogováním, občas nějakou grafikou a copywritingem. Prodávám fotky do fotobank a starám se o marketing a PR nanotechnologickým projektům. Moje největší dítě je nanoSPACE.  Mám klienty po celém světě, pracuji tak většinou v angličtině a v češtině. Teď se zpětně učím zase němčinu a přibrala jsem si nový jazyk: Španělštinu. Tak trochu proto, že naší další velkou destinací bude Mexiko.

Instagram Twitter 

Lukáš

Kavárenský život i v polských Tatrách

To, že jsme se s Lucy poznali, na mě zapůsobilo jako životní katalyzátor. Po tom, co jsme poprvé odletěli na delší dobu do Kanady, se mi otevřel úplně nový svět. Od té chvíle už jen hledám způsoby, jak přesunout veškerou svojí ekonomickou aktivitu na internet – přeloženo “pracovat naplno on-line”. Začíná se nám to dařit, rok 2017 byl v tomhle smyslu přelomový.

Kreativní být umím, ale bolí to. Příběhy mi dají spoustu práce a tak oproti Lucii píšu spíš “step-by-step” návody a starám se o technickou část našich projektů. Jak jde o tabulky, to je moje.

Píšu blog o kryptoměnách, produktivitě a online byznysu, likviduju muffiny a starám se o marketing v naší bioprodejně Macrolife a starám se o zákazníky v CAMAXIS. Do toho s kryptoměnami taky obchoduji a vymýšlím, jak na našich online projektech vydělat.

Instagram Twitter