Kurz digitálního nomádství: 7 dní na krásné Sardinii

Kurz digitálního nomádství Loudavým krokem

Vydejte se na cestu za on-line podnikáním, nekonečným cestováním a životem bez bariér. Pojeďte s námi na kurz digitálního nomádství! 

 • Kdy? 29. červen až 7. červenec 2019
 • Kde? Italský ostrov Sardinie, vila Shanti
 • Za kolik? 25 000,- (+ letenky)

Každý týden dostáváme e-maily a soukromé zprávy, kde se nás čtenáři ptají, jak začít s podnikáním na internetu a digitálním nomádstvím.

Ať už hledají cestu, jak si alespoň částečně pomoci výdělkem na internetu, nebo se chtějí naplno pustit do on-line podnikání spojeného s cestováním, zdá se, že pouhé rady přes e-mail a články nestačí.

Chce to něco víc, intenzivnější formu předávání našich rad a zkušeností. Sami nejlépe víme, jak náročné jsou začátky.  Máme pro vás ale dobrou zprávu. Podnikání sám na sebe a pomocí internetu se dá naučit.

Víme, že v České republice je celá řada lidí, jejichž snem je alespoň jedno z následujícího

 • Nechodit do práce každý všední den
 • Nepracovat pro někoho jiného
 • Živit se tím, co je baví
 • Vydělávat sám na sebe, svými dovednostmi
 • Cestovat časteji, než jen dva týdny v roce

Pokud vám tyto věty něco říkají, vítejte mezi nás a balte si kufry, jedeme spolu na Sardinii!

Digitální nomádění v Thajsku při západu slunce
Lukáš při našem nomádění v Thajsku

Sedmidenní kurz, to jakože nebudeme dělat nic jiného, než pracovat na mém podnikání?!

Ano! Strávíme společně osm dní a sedm nocí ve vilce Shanti na italském ostrově Sardinie. Kromě práce na vaší transformaci v digitálního nomáda spolu vyrazíme také na tři celodenní výlety po ostrově, protože fyzická aktivita patří k základním nástrojům duševní hygieny.

V ceně retreatu je kromě samotného kurzu také:

 • 8 dní a 7 nocí ve vilce Shanti
 • Snídaně, oběd, svačina, večeře (vše veganské)
 • Transport z letiště a na letiště
 • Tři celodenní výlety po ostrově
 • Ranní pohybová cvičení

Vysvětlivka: Co je to retreat? Retreat je zpravidla několikadenní až týdenní program, kde se úplně odtrhnete od každodenního života a soustředíte se pouze na jednu jedinou věc. V našem případě na digitální nomádství a on-line podnikání.

Za sedm dnů digitálním nomádem

Během sedmi dnů plných workshopů a společných výletů připravíme pro každého z vás digitální kuchařku, pomocí které budete moci začít s vlastním podnikáním přes internet.

Z reatreatu budete odjíždět s jasnou představou o tom, jakou činnost chcete dělat, kde ji chcete provozovat, jak svoje služby naceňovat a kde hledat zákazníky. Budete mít přehled o nástrojích, které vám s podnikáním pomůžou a budete vyzbrojeni potřebnými tipy a triky pro dlouhodobé cestování.

Utvoříme společně se všemi deseti účastníky pracovní skupinu a budeme se nadále podporovat i po skončení kurzu.

Lucie z Loudavým Krokem pracuje u stolu na hotelu
Jako digitální nomád můžete pracovat všude

Začněte vydělávat tím, co vás baví

Úplně první otázka, na kterou budeme hledat odpověď, je tato:

‚‚Jaká činnost, kterou umím, mě nejvíce baví a naplňuje pozitivními emocemi?’’

Od toho, čemu byste se chtěli profesionálně věnovat, se totiž bude odvíjet celý zbytek kurzu. Nebojte se, nemusíte v ničem přímo vynikat. Stačí mít o cokoliv upřímný zájem a vše ostatní se lze doučit.

Zodpovíte si, proč chcete pracovat sami na sebe. Důvody má totiž každý svoje a často se velmi liší. Podle toho bude také styl vašeho digitálního nomádění vypadat.

Základní dovednosti a znalosti digitálního nomáda

Větší část digitálních nomádů pracuje sama na sebe, to znamená, že svoje jméno používají zároveň jako svoji značku. Budování značky a důvěry ve vás jako experta na vaši oblast je jeden z klíčových předpokladů úspěšného on-line podnikání.

Vymyslíme spolu názvy účtů, založíme blogy a připravíme jednoduchou grafiku. Vysvětlíme vám, jak efektivně využívat Facebook, Instagram, Twitter a LinkedIn pro propagaci vašich služeb a propojování s dalšími kolegy z oboru.

Minikurz fotografování

Fotografie je dnes vedle videa nejúčinnější nástroj pro zaujetí a propagaci. Možná ve vás vyvolává okolí pocit, že pro pořízení krásných fotografií potřebujete profesionála. To není úplně pravda.

S vaším mobilním telefonem nebo fotoaparátem zvládnete fotografie pro vaše podnikání vytvářet také. Stačí se naučit pár základních pouček a práci s několika nástroji na úpravu fotografií.

Jak naceňovat vaše služby?

Zřejmě nejpalčivější téma všech on-line podnikatelů je naceňování služeb. Často se setkáváme s tím, že začínající podnikatelé nemají vlastní cenovou strategii a nabídky vytvářejí náhodně. Pak mají za stejnou (v lepším případě) nebo za náročnější (v horším případě) práci méně peněz.

Postavíme společně váš jednoduchý ceník, který si později můžete vyvěsit na svojí digitální vizitku.

Multitasking je mýtus, aneb jak správně pracovat

To, jak se vám bude pracovat, záleží jen na vás a prostředí, které si pro práci zvolíte nebo vytvoříte.  Množství a kvalita práce odvedené za den se odvíjí od vaší schopnosti organizace času a soustředění na jednu jedinou věc.

Jak je možné, že nám mnohdy stačí pracovat dvě až tři hodiny denně? Díky hluboké práci. To je stav silného soustředění na jediný úkol, který ideálně ještě tentýž den dotáhneme do konce.

Uvidíte, že díky hluboké práci zvládnete úkoly, které jindy plníte celý cen, za pár hodin.

Nejlepší zdroje kreativity a duševní hygiena

Při práci z domova (nebo odkudkoliv ze světa) je odpočinek stejně důležitý, jako soustředěná práce. Bez odpočatého těla a mysli si totiž jen těžko udržíte pracovní disciplínu a než se nadějete, budete místo práce pro klienty koukat na Netflix.

Naučíme vás, jaké každodenní návyky nám pomáhají udržovat pracovní morálku a jaké techniky a cvičení používáme pro dobíjení energie. Projdeme společně základy meditace, duševní hygieny, udržování fyzické kondice, kvalitního spánku a stravovacích návyků.

Fyzická aktivita je velmi důležitá
Pohyb je pro digitální nomády velmi důležitý

Digitální nomádství jako životní styl

Společně s prací on-line se otevírá téměř každému podnikateli možnost cestovat po světě, protože není vázán na konkrétní lokaci.

Naučíme vás řadu triků, jak cestování a práci skloubit a jak se adaptovat na stále se měnící podmínky. Zjistíte, že je možné cestovat 365 dní v roce a užívat si krásy celého světa, aniž by si toho vaši klienti vůbec všimli.

Výlety po ostrově

Abychom se z toho všeho nezbláznili, podnikneme spolu několik celodenních výletů.

Podíváme se do krásného městečka Alghero, které je obehnané starodávnými hradbami, ale uvnitř je moderně zrekonstruované. Ten samý den navštívíme národní park Cappo Caccia, kde se projdeme po cestě vytesané do útesu.

Na ostrov Asinara vyrazíme za panenskou přírodou, která je plná oslíků a divokých koní. Na ostrov se dostaneme na soukromé plachetnici a nejspíše uvidíme i mořské želvy.

Vyrazíme také na několik treků. Kromě krásné tůry na pláž Cala Luna, která vede po úpatí útesů, vyrazíme také vysoko do hor, do skalního městečka Tiscali.

Vyrazíme na výlety po Sardinii
Vyrazíme na výlety po Sardinii

Pro koho kurz není?

Kurz není pro ty z vás, kteří hledáte jen způsob, jak si přivydělat peníze na internetu, z domova. Pokud nemáte zájem o budování vlastní značky a cestování, pak pro vás nebude retreat tolik přínosný, protože většina témat pro vás nebude relevantní.

Dobře si proto promyslete, zdali jste připraveni. Kurz je omezen pouze pro 7 lidí, budeme tedy malá pracovní skupina a budeme spolu všichni intenzivně spolupracovat.

Těšíme se na vás! 🙂

Více informací o kurzu

Kurz pořádáme společně s Aničkou Vašinovou, která celý projekt retreatů na Sardinii zaštiťuje. Více informací o kurzu, včetně formuláře pro přihlášení, najdete tady:

VÍCE O KURZU A PŘIHLÁŠKY ZDE

Pokud máte jakékoliv dotazy ke kurzu, nebo si nejste jisti, jestli je právě pro vás, napište nám pod tento článek, nebo nám pošlete e-mail.