Kanadská jezera: Kde photoshop je realitou

Do Lake Louise jsme přijeli ve vánici. Teplota se tu změnila o 25 °C. Kamarád mi ještě v Calgary ukazoval, jak zde před pár dny pádloval v tílku na loďce. Vlastně ještě 17 hodin  před naším příjezdem byly na instagramu slunečné fotky šlehnuté blankytně modrým nebem a tyrkysovým jezerem. My měli bílo. Nahoře šedo. Kolem bílo. Z nebe padaly zuřivě bílé vločky. Jen jezero se zdálo být klidné ve svém tyrkysovém hávu. Vánoce v září. V Kanadě tomu říkají “summer snow”, nevím proč, když jsme to psali bráchovi, přišel mu ten výraz komický. Tenhle “summer snow” byl ale přece jen horší, než ty, které zde zažívají běžně. V Calgary spadaly stovky stromů a doprava tam byla ochromena. Měli jsme štěstí, v horách na to byly připravenější.

Bydleli jsme v Deer Lodge, dřevěném hotýlku kousek od Lake Louise. Z venku připomínal dřevěné penziony ze zimních středisek v Evropě. Když jsme přijeli, hustě sněžilo, všude ležel sníh, budova našeho ubytování byla zcela zahrabána kopicí sněhu. Jen si zazpívat rolničky.

Hotel měl půvabné společné prostory. Něčím mi připomínal Bradavice z Harryho Pottera, jen bohužel i náš pokoj připomínal další slavný prostor z Harryho Pottera – jeho miniaturní komůrku. Jelikož jsme po Banffu neměli vidět několik dní civilizaci, dost věcí jsme si nakoupili, jenže nebyla tady ani lednička. Za 200 CAD komůrka 2x4m. Nic moc. Ve vzpomínkách na tento hotel vzpomínám s romantickou atmosférou v mysli. Kolik toho dokáže bělost sněhu!

9. 9. 2014

Stále Vánoce. Naštěstí přestalo sněžit. Rozloučili jsme se s Lake Louise obrovským zmrzlým polibkem poslaným vzduch a jeli na svou Tour de jezera. První naše zastávka bylo Lake Moraine. Spíše to byla zastávka na kafe. Tady jsme potkali další vánici. Když jsme pili kávu a koukali z obchodu se suvenýry na vločky hustě dopadající na zem, vypadaly tak něžně, nevinně. Zmrzlé nohy, ruce, promočené boty a zasněžené okno nás rychle probudily z iluzí.

U Emerald Lake se počasí zas o ten nějaký měsíc změnilo. Nastala podzimní kosa s pár pozůstatky prvního sněžení. Emerald Lake je photoshopově zelené jezero. Takové, které když vyfotíte, tak vám lidi budou tvrdit, že jste ho něčím dobarvili.

Bow Lake. Jezero s horami v pozadí. Impozantní.

Existují tisíce přívlastků, jak vyjádřit krásu, ale někdy všechna slova před ní vypadají malá a nízká. Takové to je, když se vyškrábete skrz lesy na výhled na jezero Peyto. Vypadalo, jakoby ho tam někdo přilepil. Někdo vystřihl tyrkysový útvar z barevného papíru a vsadil ho mezi zasněžené hory.

Poslední naší zastávkou byly Mistaya Canyons. Tam se dře řeka bow o obrovské balvany. Prudce frčí skrz ně a tvoří opar. Proud uprostřed bludiště kamenů, jakoby sama řeka je prorvala  a vytvořila si veselou klikatici, kterou by mohla proudit.

Lucie Konečná

Děkujeme za přečtení ❤️Ahoj, jsme Lukáš a Lucka a už pět let cestujeme po celém světě. Blogujeme, fotíme a živíme se online jako digitální nomádi. Cestování nás neskutečně baví a pomáháme ostatním ke skvělým cestovatelským zážitkům.Nechte se námi inspirovat k dalším cestám a dostávejte pravidelně ty nejlepší tipy a triky pro pohodlné cestování.Přidejte se k 1000+ lidem, kteří dostávají naše exkluzivní e-maily!

8 DŮVODŮ, PROČ SE PŘIHLÁSIT